W środę 22 października 2025 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Rusinowie odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Gościem specjalnym był Patryk Dobek – medalista olimpijski i jeden z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów.
Podczas spotkania sportowiec podzielił się z uczniami swoimi wspomnieniami z najważniejszych zawodów, opowiedział o codziennych treningach, trudnościach, ale i radościach płynących z uprawiania sportu na najwyższym poziomie. Młodzież z ogromnym zainteresowaniem słuchała opowieści mistrza, a na koniec miała okazję zdobyć autograf oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
W wydarzeniu uczestniczył również Wójt Gminy Rusinów dr Tomasz Neubauer, który podkreślił, jak ważne są takie spotkania dla młodych ludzi.
– Inspirujące spotkania z prawdziwymi mistrzami pokazują, że warto marzyć i ciężko pracować, by te marzenia spełniać – powiedział wójt.
To był dzień pełen emocji, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli. Dziękujemy Patrykowi Dobkowi za wizytę i cenną lekcję motywacji!









