polski angielski niemiecki
Piątek, 14 maja 2021 r. Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja
Zakup sprzętu w ramach zadania "Aktywne gospodynie z Zychorzyna"
W związku z otrzymaną dotacją na zadanie pn. „Aktywne gospodynie z Zychorzyna” w obszarze „Działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych”: zadanie 2. Wspieranie rozwoju gospodyń aktywnych społecznie, Koło Gospodyń Wiejskich w Zychorzynie zakupiło: 2 termosy stalowe, chłodziarkę turystyczną oraz piec konwekcyjny z nawilżaczem. Zakup sprzętu przyczyni się do osiągnięcia zamierzonego celu, czyli aktywizacji i rozwoju kobiet w środowisku wiejskim oraz zintegruje społeczność wiejską. Dzięki doposażeniu kuchni w w/w sprzęt gospodynie będą mogły organizować więcej uroczystości dla mieszkańców wsi, będą mogły uczestniczyć w imprezach organizowanych przez Gminę Rusinów lub gminy ościenne, a także przez Powiat Przysuski.
 
Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

21-12-2020
Aktywne gospodynie z Zychorzyna
Koło Gospodyń Wiejskich w Zychorzynie otrzymało dotację na zadanie pn. „Aktywne gospodynie z Zychorzyna” w obszarze „Działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych”: zadanie 2. Wspieranie rozwoju gospodyń aktywnych społecznie. W ramach realizacji projektu zostaną zakupione: 2 termosy stalowe, chłodziarka turystyczna oraz piec konwekcyjny z nawilżaczem. Zakup sprzętu przyczyni się do osiągnięcia zamierzonego celu, czyli aktywizacji i rozwoju kobiet w środowisku wiejskim oraz zintegruje społeczność wiejską.
 
Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

 

08-12-2020
Pierwsza rocznica Koła Gospodyń Wiejskich
Opublikowany: 2020-02-28
Pierwsza rocznica Koła Gospodyń Wiejskich
W ostatnią sobotę karnawału Koło Gospodyń Wiejskich w Zychorzynie świętowało pierwszy rok istnienia połączony z zabawą ostatkową (Kusoki). Na ręce Przewodniczącej Koła strażacy złożyli kosz kwiatów i życzenia. Zabawie karnawałowej towarzyszyły śpiewy i tańce. Gospodynie przygotowały pyszny poczęstunek dla wszystkich gości oraz same upiekły tort rocznicowy.
28-02-2020
Spotkanie Wigilijne w Zychorzynie
Opublikowany: 2019-12-20
Spotkanie Wigilijne w Zychorzynie
We wtorek 17 grudnia br. w sołectwie Zychorzyn, odbyło się spotkanie Wigilijne dla mieszkańców, zorganizowane przez Radnych, Sołtysa i Koło Gospodyń Wiejskich. We wspólnym świętowaniu uczestniczyli Wójt Gminy Rusinów Marian Andrzej Wesołowski, Przewodniczący Rady Hieronim Seta, Radny Powiatowy Jarosław Gągorowski oraz mieszkańcy.
Wszystkim zebranym przy wigilijnym stole życzenia świąteczne złożyli Wójt Gminy wraz z Radnymi, połamali się opłatkiem i skosztowali wigilijnych potraw.
Boże Narodzenie, jest to czas oczekiwania, kiedy szczególnie pragniemy doświadczyć bliskości Pana Boga, rodziny i wspólnoty. 
20-12-2019
Dzień Dziecka w Zychorzynie
Opublikowany: 2019-06-05
Dzień Dziecka w Zychorzynie

1 czerwca 2019 r. Koło Gospodyń Wiejskich w Zychorzynie wspólnie ze strażakami OSP Zychorzyn zorganizowało Dzień Dziecka dla milusińskich z naszej miejscowości. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji dla maluchów. Główną niespodzianką dla dzieci był pokaz przygotowany przez strażaków: wydobywanie poszkodowanego z samochodu przygniecionego drzewem oraz gaszenie płonącego samochodu. Dzieci brały udział w konkursach: przeciąganie liny, skoki w worku, slalom z piłką nożną, za co otrzymały drobne upominki. Niezwykle popularną i lubianą atrakcją było malowanie twarzy. Bohaterem tego dnia była maskotka „Mrówka”. Organizatorzy przygotowali wiele smakołyków dla dzieci, co ich bardzo uszczęśliwiło. 1 czerwca w naszej małej miejscowości królowały: radość, spontaniczność, wyobraźnia i dobra zabawa. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.

W załączeniu krótka fotorelacja zdjęciowa.

05-06-2019
Kusoki 2019
Opublikowany: 2019-06-05
Kusoki 2019
W sobotę, 16 lutego br. Koło Gospodyń Wiejskich wspólnie ze Stowarzyszeniem działającym w Zychorzynie zorganizowało „Kusoki 2019”, czyli tradycyjne ostatki. Impreza była okazją do zintegrowania mieszkańców naszej wsi zarówno młodszych, jak i starszych. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Rusinów – Marian Andrzej Wesołowski, Przewodniczący Rady Gminy Rusinów – Hieronim Seta, Proboszcz Parafii Bieliny i Proboszcz Parafii Drzewica. Początek naszego spotkania uatrakcyjniło krótkie przedstawienie przygotowane przez naszych członków. Na scenie zaprezentowaliśmy kilka najważniejszych wydarzeń dotyczących: 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, II wojny światowej, rocznicy wyboru Jana Pawła II na Papieża. Ponadto zaprezentowano kilka utworów z okazji Święta Zakochanych oraz Dnia Kobiet. Na koniec odbyła się zabawa taneczna.
05-06-2019

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA