polski angielski niemiecki
Piątek, 14 maja 2021 r. Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja
Dzień Dziecka z Kołem Gospodyń Wiejskich w Rusinowie
Opublikowany: 2019-06-10
Dzień Dziecka z Kołem Gospodyń Wiejskich w Rusinowie
W niedzielę 9 czerwca br. na boisko szkolne w Rusinowie przybyły tłumy małych mieszkańców, zjawili się razem z rodzicami na Dzień Dziecka zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Rusinowie. Na imprezę przybył również ks. Proboszcz Parafii Rusinów Edward Swat, który w prezencie dla naszych najmłodszych przyniósł kosz cukierków. O godz. 15:00 wszystkie dzieci przywitała Pani Danuta Papis – członkini KGW w Rusinowie. Na początku uroczystości wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie.
Na placu szkolnym na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Największe kolejki ustawiały się do robienia warkoczyków i farbowania włosów kolorami tęczy w wykonaniu Pani Anety Majos. Nie mniej oblegana była strefa sportowa przygotowana przez Pana Michała Wlazło, na mini boisku rozpoczął się rodzinny turniej gry w piłkę nożną, były również gry i zabawy prowadzone przez Wiktorię Majos i Wiktorię Garczyńską. Wokalnie zaprezentowały się nasze kochane przedszkolaki. Na koniec odbyła się wspólna zabawa taneczna rodziców z dziećmi przy znanych piosenkach młodzieżowych.
Na festyn przybyli również przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Przysusze, którzy udostępnili dzieciom do oglądania wóz policyjny.
Nieodłącznym elementem imprezy był grill, słodkości, napoje i popcorn, które cieszyły się dużym powodzeniem. Podczas uroczystości panowała wspaniała atmosfera, każde z dzieci otrzymało słodkie upominki oraz pyszne lody od organizatorek. Dla dzieci najważniejsza była dobra zabawa, oraz otrzymane nagrody i drobne upominki.
Rodzice wraz z rodzicami dziękują członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich w Rusinowie za trud włożony w przygotowanie tej radosnej imprezy.

Sponsorami w/w imprezy byli: Bank Spółdzielczy w Przysusze, Hortex Holding. S.A. Przysucha, Ferrero Polska Sp. z o.o. 

10-06-2019
Koło Gospodyń Wiejskich z Rusinowa w Wieliczce
Opublikowany: 2019-05-27
Koło Gospodyń Wiejskich z Rusinowa w Wieliczce

W niedzielę 19 maja br. Koło Gospodyń Wiejskich z Rusinowa zorganizowało wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Uczestnicy wycieczki pod opieką przewodnika zwiedzili wykute w soli jedyne w swoim rodzaju komory m.in. przepiękną kaplicę św. Kingi i św. Antoniego, komorę Mikołaja Kopernika i Kazimierza III Wielkiego, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i niespotykane solne rzeźby m.in.. pomnik Józefa Piłsudskiego, Juliusza Słowackiego i Jana Pawła II. Poznali również historię tego niezwykłego obiektu, wpisanego do krajowego rejestru Zabytków oraz do UNESCO na pierwszą Listę światowego dziedzictwa. Kopalnię charakteryzuje unikatowy mikroklimat, co korzystnie wpłynęło na zdrowie uczestników wyjazdu. Członkowie Koła Gospodyń długo będą wspominać wspólny wyjazd i wspaniałe atrakcje turystyczne. 

27-05-2019

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA