polski angielski niemiecki
Piątek, 14 maja 2021 r. Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja
"Małe piękno" - od tradycji do nowoczesności
Koło Gospodyń Wiejskich z Krzesławic podejmowało już wiele inicjatyw zmierzających do ocalenia piękna przeszłości. Obecnie Gospodynie skoncentrowały się na realizacji projektu językowego skierowanego do najmłodszej grupy społeczności lokalnej.  „Małe Piękno” to „spojrzenie” na przyszłość 4 – 6 - letnich mieszkańców wsi wchodzących na drogę wszechstronnej edukacji.

Poprzez udział w Programie English Teaching grupa dzieci przedszkolnych z Krzesławic ma szansę na długofalowe obcowanie z językiem angielskim i sukcesywne podnoszenie umiejętności porozumiewania się nim. Członkinie koła będące niejednokrotnie babciami przedszkolaków są przekonane, że nawyk uczenia się od najmłodszych lat zaowocuje w przyszłości lepszym funkcjonowaniem nowego pokolenia w stale zmieniającej się rzeczywistości, w której znajomość języków obcych staje się nieodzowna.
 
Oprócz promocji języka angielskiego i poprawy poziomu jego nauczania wśród dzieci z małych miejscowości realizowany program przyczynia się niewątpliwie do budowania więzi wśród uczestników, nabierania przez dzieci pewności siebie, kształcenia umiejętności pracy w grupie oraz szeroko rozumianej współpracy między osobami oraz instytucjami. Społeczni liderzy będący autorami projektu wyrażają ogromne zadowolenie i podziękowanie instytucjom wspierającym zadanie finansowo i rzeczowo.
 
Wdrożony od września 2020 r. i przewidziany do grudnia 2021 r. projekt „Małe Piękno” realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Projekt uzyskał wsparcie finansowe w wysokości 15 tys. złotych.
 
Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Krzesławic składają podziękowania Wójtowi Gminy Rusinów Marianowi Andrzejowi Wesołowskiemu oraz Radzie Gminy Rusinów z Przewodniczącym Hieronimem Setą za wszelką pomoc w realizacji projektu: udostępnianie ogrzanego budynku Świetlicy Wiejskiej, pomoc w odśnieżaniu otoczenia, ufundowanie nagród dla uczestników konkursów wiedzowych ze środków Komisji Alkoholowej. 
 
Krzesławskie Gospodynie są głęboko przekonane, że ich inicjatywa przyczyni się do wyrównywania szans edukacyjnych między dostępem do zajęć dodatkowych dla dzieci z dużych miast, a mieszkańcami małych, ale pięknych wiosek.

26-02-2021
Galeria
Szukaj w artykułach
Maj 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA