polski angielski niemiecki
Piątek, 14 grudnia 2018 r. Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
Wakacje 2018 z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rusinowie
Opublikowany: 2018-11-08
Wakacje 2018 z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rusinowie
Oj działo się – Wakacje 2018 z GOK-iem
         W okresie od 11 lipca do 31 sierpnia br. dzieci i młodzież z terenu naszej gminy mogły uczestniczyć w ciekawych zajęciach o różnym charakterze.
    Dwukrotnie został zorganizowany wyjazd do multikina w Radomiu na projekcję filmów: „Uprowadzona księżniczka”, „Iniemamocnych 2”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wyprawa do parku trampolin „Jump Word” w Radomiu. Trzykrotnie odbyły się kreatywne warsztaty: świecowe, mydlarskie i koralikowe, w ramach których uczestnicy tworzyli piękne prace, doskonaląc tym samym zręczność i pomysłowość.
         Jak przystało na wakacje nie mogło się odbyć bez wyjazdów na basen. Miłośnicy wolnego szaleństwa mieli okazję popływać i nurkować pod czujnym okiem ratowników. Podsumowaniem całej wakacyjnej akcji była rodzinna wycieczka rowerowa, po uroczych zakątkach naszej gminy, zakończona ogniskiem. 31 sierpnia o godzinie 14.00 dzieci wraz z rodzicami udały się trasą Rusinów – Brogowa – Klonowa – Krzesławice – Karczówka – Władysławów. Pogoda dopisała. Po dotarciu do Władysławowa i skonsumowaniu pysznych kiełbasek, upieczonych na ognisku, odbyły się zabawy grupowe, w które włączono również rodziców. Emocjom towarzyszyła radość i uśmiech, panowała przyjazna atmosfera. Poszczególne konkurencje sprawdzały sprawność fizyczną, wiedzę o regionie oraz znajomość utworów muzycznych. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Następnie wszyscy zwartą grupą wrócili do Rusinowa. Ogółem w wakacyjnych zajęciach GOK-u udział wzięło 162 uczestników. Mamy nadzieję, ze w przyszłym roku dołączą kolejni.
08-11-2018
Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie

Występ na Dożynkach Gminno-Parafialnych 2018

    

    

 

Występ na 100-leciu OSP w Zychorzynie

    

    

29-10-2018
Grupy taneczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie

 Występ na Dożynkach Gminno - Parafialnych 2018

    

    

    

    

    

    

 

Występ na zabawie karnawałowej w PSP w Rusinowie

      

    

 

    

 

17-10-2018
Wyjazd do Parku trampolin Jump World
Opublikowany: 2018-01-25
Wyjazd do Parku trampolin Jump World
17 stycznia 2018 roku Gminny Ośrodek Kultury zorganizował wyjazd do Parku Trampolin Jump World w Radomiu.
Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji t.j. ścieżki akrobatyczne, kosze do wsadów, trampoliny sportowe oraz basenów wypełnionych gąbkami.  
 

Pobyt w Jump World sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijaniu zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił młodzieży, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie poprawiające kondycję. Dzieci były bardzo zadowolone. Wyjazd należy zaliczyć do bardzo udanych.
25-01-2018
KONKURS PLASTYCZNY „MOJA CHOINKA”
Opublikowany: 2017-12-18
KONKURS PLASTYCZNY „MOJA CHOINKA”
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, został przeprowadzony Konkurs Plastyczny pt. „Moja choinka” dla uczniów ze szkół i przedszkoli z terenu Gminy Rusinów.  Celem Konkursu było podkreślenie tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz pobudzenie wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na punkcie informacyjnym Urzędu Gminy. Dzięki tym działaniom rośnie wśród młodzieży szacunek i zrozumienie do Świąt Bożego Narodzenia w polskiej tradycji, historii i kulturze. Na konkurs wpłynęło 66 prac młodych twórców. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i słodkimi upominkami.
Zwycięzcom gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom Konkursu bardzo dziękujemy. Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.  

18-12-2017
Wizyta Świętego Mikołaja w Brogowej
Opublikowany: 2017-12-18
Wizyta Świętego Mikołaja w Brogowej
2 grudnia do Świetlicy wiejskiej  w Brogowej zawitał Święty Mikołaj. Obdarował dzieci upominkami. Po spotkaniu z Mikołajem, dzieci bawiły się w przeróżne gry i zabawy zorganizowane przez Stowarzyszenie „Pszczółki”.   
18-12-2017

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA