polski angielski niemiecki
Poniedziałek, 25 maja 2020 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Dożynki Gminno – Parafialne w Rusinowie 2019
Tegoroczne Dożynki Gminno – Parafialne w Rusinowie odbyły się 25 sierpnia 2019r. Organizatorem uroczystości był Wójt Gminy Rusinów Marian Andrzej Wesołowski oraz Rada Gminy Rusinów na czele z Przewodniczącym Rady Hieronimem Setą. Honory starostów dożynek pełnili Anna Kowalska sadowniczka z Grabowej i Leszek Jędrzejczak rolnik z Grabowej.
Impreza rozpoczęła się przemarszem korowodu dożynkowego sprzed budynku Urzędu Gminy do kościoła parafialnego pw. Św. Piotra i Pawła w Rusinowie, gdzie odbyła się uroczysta msza święta w intencji rolników, koncelebrowana przez ks. Proboszcza Edwarda Swata oraz ks. Kanonika Bolesława Janisza.
Po mszy barwny korowód z pięknymi wieńcami i pocztami sztandarowymi udał się na boisko Gminne w Rusinowie. Przybyłych na uroczystość gości powitał Wójt Gminy Rusinów Marian Andrzej Wesołowski, który podziękował rolnikom za ich wytrwałość i ciężką pracę. Dożynki uświetnili swoją obecnością Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ewa Białecka, Wicestarosta Przysuski Marek Kilianek, Burmistrz, Wójtowie, przedstawiciele władz samorządowych, a także komendanci, dyrektorzy i kierownicy służb, jednostek i instytucji powiatowych.
Życzenia dla rolników przesłali również Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Wicemarszałek Rafał Rajkowski, Poseł Na Sejm RP Dariusz Bąk oraz Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.
Święto plonów obfitowało w wiele atrakcji. Po obrzędzie dzielenia chlebem na scenie zaprezentowali się: Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie oraz lokalni soliści i zespoły ludowe. Natomiast stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich działające na terenie naszej Gminy przygotowały oryginalne stoiska z pysznymi regionalnymi potrawami. Chleb dożynkowy z tegorocznych zbiorów upiekła „Piekarnia” Romana Osuchowskiego z Krzesławic.
Publiczność bawiła się przy muzyce zespołów: Jack, Juppi, Elektive, Vega i Redox, natomiast dzieci korzystały z wesołego miasteczka. Impreza zakończyła się zabawą taneczną pod gwiazdami.

Tegoroczne dożynki były współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

  

26-08-2019
Galeria
Szukaj w artykułach
Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA