polski angielski niemiecki
Czwartek, 12 grudnia 2019 r. Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Noc Świętojańska w Nieznamierowicach
Dnia 23 czerwca w miejscowości Nieznamierowice odbyła się kolejna edycja Nocy Świętojańskiej. Ta ludowa tradycja kultywowana jest już od 2008 roku przez mieszkańców Nieznamierowic. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Wiceprzewodniczący Rady Gminy Rusinów, a zarazem członek zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Nieznamierowice Pan Stanisław Koc oraz Wójt Gminy Rusinów Marian Andrzej Wesołowski.

więcej informacji po rozwinięciu
Jak zawsze przy tej okazji spotkali się wspólnie mieszkańcy i samorządowcy: radni i sołtysi. Najpierw na scenie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św.  Andrzeja Apostoła w Nieznamierowicach. Zgromadzona licznie publiczność podziwiała wspaniały występ nauczycielek z NSP w Nieznamierowicach. Nie zabrakło również akcentu ludowego, na scenie wystąpił zespół „Przystalanki” z Przystałowic Małych oraz zespół „Zakukała Kukułecka” z Gałek. Impreza miała charakter pikniku rodzinnego, każdy mógł uczestniczyć w przygotowanych na ten dzień atrakcjach. Wspólne grillowanie i degustacja regionalnych potraw przygotowanych przez Stowarzyszenie „Przystalanie” z Przystałowic Małych i Koło Gospodyń Wiejskich z Grabowej, sprzyjały rozmowom o lokalnych inicjatywach, wymianie doświadczeń i zacieśnieniu relacji międzyludzkich. Jedną z wielu atrakcji był konkurs na najładniejszy wianek sobótkowy. Dużym zainteresowanie cieszyły się również konkursy sportowe dla dzieci i młodzieży, a wręczone nagrody sprawiły uczestnikom dużo radości. Część sportową poprowadził Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Nieznamierowice Pan Krzysztof Lechowski. O zachodzie słońca tradycyjnie uczestnicy imprezy udali się nad rzekę Drzewiczkę, aby puścić wianki i podpalić ognisko sobótkowe. Zwieńczeniem uroczystości była wspólna zabawa taneczna pod gwiazdami.
Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Nieznamierowice, zaś partnerami wspomagającymi organizację była Gmina Rusinów, Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość” z Rusinowa, Fundacja Pogodna Szkoła i Wspólnota Gruntowa Wsi Nieznamierowice.
 
 
25-06-2019
Galeria
Szukaj w artykułach
Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA