polski angielski niemiecki
środa, 23 października 2019 r. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
Informacja Gminnego Ośrodka Kultury

 

11-10-2019
Wakacje 2019 z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rusinowie
Opublikowany: 2019-09-24
Wakacje 2019 z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rusinowie
Wakacyjne atrakcje przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Rusinowie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z terenu Gminy Rusinów.  Ogółem z zajęć skorzystało 275 osób.
W czasie wakacji dwukrotnie został zorganizowany wyjazd do multikina w Radomiu na projekcję filmów: „Król Lew”, „Spider-Man”, „Toy Story 4” oraz „Szybcy i wściekli 9”. Dzieci wzięły udział również w kreatywnych warsztatach plastycznych. Na pierwszych zajęciach dzieci robiły: sztuczny śnieg, slime itp., w tym celu wykorzystały ogólnie dostępne produkty spożywcze oraz chemiczne. Na drugich zajęciach manualno - plastycznych, uczestnicy tworzyli piękne prace przestrzenne z wykorzystaniem różnorodnych materiałów: m.in. kasz, tektury falistej, piór itp., oprócz dobrej zabawy dzieci doskonaliły swoją zręczność i pomysłowość. Dzieci mogły skorzystać również z zajęć kulinarnych, na których piekły rogaliki i ciasteczka.
 
Więcej informacji po rozwinięciu
 
 
24-09-2019
Kolejny wyjazd w ramach projektu „Ruszamy w świat muzyki – przyjdź i zagraj z nami”
Opublikowany: 2019-08-30
 Kolejny wyjazd w ramach projektu „Ruszamy w świat muzyki – przyjdź i zagraj z nami”
 
W dniu 23 sierpnia br. Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie, w ramach realizacji projektu „Ruszamy w świat muzyki – przyjdź i zagraj z nami” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, wzięła udział w przeglądzie koncertowym Orkiestr Dętych we Włoszczowej.
Młodzieżowa Orkiestra Dęta po raz pierwszy wzięła udział w tego typu koncercie. Na scenie zaprezentowali dwa nowe utwory: „Gonna fly now”, a także słynny popowy przebój Pharrella Williamsa – „Happy”. Było to dla nich nowe doświadczenie, a występ dostarczył im wiele pozytywnych emocji.

    

30-08-2019
Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej na Dożynkach Gminno - Parafialnych
Opublikowany: 2019-08-30
Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej na Dożynkach Gminno - Parafialnych

 

30-08-2019
Relacja z warsztatów
Opublikowany: 2019-08-19
Relacja z warsztatów
W Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie w dalszym ciągu realizowane są warsztaty muzyczne zorganizowane w ramach realizacji projektu „Ruszamy w świat muzyki – przyjdź i zagraj z nami” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W okresie wakacyjnym zwiększyliśmy ilość godzin warsztatów ze względu na planowany występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej podczas Dożynek Gminno – Parafialnych w Rusinowie organizowanych w dniu 25.08.2019 roku. Podczas Dożynek nasza Orkiestra zaprezentuje efekty swojej półrocznej pracy. Jesteśmy przekonani, że występ naszych artystów zachwyci wszystkich przybyłych gości. 
19-08-2019
Wakacje 2019 z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rusinowie

 

28-06-2019
Kolejny wyjazd w ramach projektu pn.: „Ruszamy w świat muzyki – przyjdź i zagraj z nami”
Opublikowany: 2019-06-04
Kolejny wyjazd w ramach projektu pn.: „Ruszamy w świat muzyki – przyjdź i zagraj z nami”
Gminny Ośrodek Kultury w Rusinowie w dniu 2 czerwca br. zorganizował kolejny wyjazd dla członków Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy GOK, w ramach projektu pn.: „Ruszamy w świat muzyki – przyjdź i zagraj z nami” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Uczestnicy wycieczki zwiedzili nowy budynek Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach, w tym: salę kameralną, symfoniczną, bibliotekę, garderoby artystów, pomieszczenie na przechowywanie instrumentów, dziedziniec, gdzie odbywają się letnie koncerty.
 
Więcej informacji po rozwinięciu

 

04-06-2019
Warsztaty pokazowe i Koncert Orkiestry Wojskowej w Radomiu
Opublikowany: 2019-05-16
Warsztaty pokazowe i Koncert Orkiestry Wojskowej w Radomiu

W dniu 30 kwietnia br. Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie, w ramach projektu pn.: „Ruszamy w świat muzyki – przyjdź i zagraj z nami” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, wzięła udział w koncercie Orkiestry Wojskowej z Radomia oraz warsztatach pokazowych zorganizowanych w 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Kolejną atrakcją było zwiedzanie jednostki wojskowej, która właśnie tego dnia zorganizowała dni otwartych koszar. Dzięki temu młodzi ludzie mogli z bliska obejrzeć samochody i samoloty wojskowe oraz sprzęt będący na wyposażeniu 42.BLSz, jak również odwiedzić szereg stoisk promocyjnych dotyczących służby wojskowej oraz zakosztować żołnierskiej grochówki. 

16-05-2019
Ruszamy w świat muzyki - przyjdź i zagraj z nami!

04-03-2019
Aktywnie w czasie ferii zimowych
Opublikowany: 2019-02-14
Aktywnie w czasie ferii zimowych
Na okres zimowej przerwy w nauce Gminny Ośrodek Kultury w Rusinowie przygotował bogatą i zróżnicowaną ofertą zajęć dla dzieci i młodzieży. 
 
Więcej informacji po rozwinięciu.
 
14-02-2019
Występ "Młodzieżowej Orkiestry Dętej” na Finale WOŚP w Domu Kultury w Przysusze
Opublikowany: 2019-01-16
Występ
W niedzielę podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Domu Kultury w Przysusze można było wysłuchać koncertu „Młodzieżowej Orkiestry Dętej” działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie.
W załączeniu krótka fotorelacja.
16-01-2019
Ferie zimowe z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rusinowie

 

10-01-2019
Koncert Kolęd w kościele parafialnym w Rusinowie
Opublikowany: 2019-01-08
Koncert Kolęd w kościele parafialnym w Rusinowie
W niedzielę 6 stycznia w Kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Rusinowie po raz kolejny odbył się doroczny koncert kolęd w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Rusinowie, przygotowany przez panie Jolantę Korycką, Agnieszkę Siwiec i Danutę Kwiatkowską. Zgromadzeni wysłuchali również kolęd w wykonaniu „Młodzieżowej Orkiestry Dętej” działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie, pod batutą pani Katarzyny Retelewskiej.
Organizatorem wydarzenia był proboszcz parafii Ksiądz Edward Swat. Koncertu wysłuchali licznie zgromadzeni parafianie oraz mieszkańcy z terenu Gminy Rusinów. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił Zastępca Wójta Jarosław Korycki oraz Przewodniczący Rady Gminy Rusinów Hieronim Seta.
 

 

08-01-2019
Wakacje 2018 z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rusinowie
Opublikowany: 2018-11-08
Wakacje 2018 z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rusinowie
Oj działo się – Wakacje 2018 z GOK-iem
         W okresie od 11 lipca do 31 sierpnia br. dzieci i młodzież z terenu naszej gminy mogły uczestniczyć w ciekawych zajęciach o różnym charakterze.
    Dwukrotnie został zorganizowany wyjazd do multikina w Radomiu na projekcję filmów: „Uprowadzona księżniczka”, „Iniemamocnych 2”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wyprawa do parku trampolin „Jump Word” w Radomiu. Trzykrotnie odbyły się kreatywne warsztaty: świecowe, mydlarskie i koralikowe, w ramach których uczestnicy tworzyli piękne prace, doskonaląc tym samym zręczność i pomysłowość.
         Jak przystało na wakacje nie mogło się odbyć bez wyjazdów na basen. Miłośnicy wolnego szaleństwa mieli okazję popływać i nurkować pod czujnym okiem ratowników. Podsumowaniem całej wakacyjnej akcji była rodzinna wycieczka rowerowa, po uroczych zakątkach naszej gminy, zakończona ogniskiem. 31 sierpnia o godzinie 14.00 dzieci wraz z rodzicami udały się trasą Rusinów – Brogowa – Klonowa – Krzesławice – Karczówka – Władysławów. Pogoda dopisała. Po dotarciu do Władysławowa i skonsumowaniu pysznych kiełbasek, upieczonych na ognisku, odbyły się zabawy grupowe, w które włączono również rodziców. Emocjom towarzyszyła radość i uśmiech, panowała przyjazna atmosfera. Poszczególne konkurencje sprawdzały sprawność fizyczną, wiedzę o regionie oraz znajomość utworów muzycznych. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Następnie wszyscy zwartą grupą wrócili do Rusinowa. Ogółem w wakacyjnych zajęciach GOK-u udział wzięło 162 uczestników. Mamy nadzieję, ze w przyszłym roku dołączą kolejni.
08-11-2018
Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie

Występ na Dożynkach Gminno-Parafialnych 2018

    

    

 

Występ na 100-leciu OSP w Zychorzynie

    

    

29-10-2018
Grupy taneczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie

 Występ na Dożynkach Gminno - Parafialnych 2018

    

    

    

    

    

    

 

Występ na zabawie karnawałowej w PSP w Rusinowie

      

    

 

    

 

17-10-2018
Wyjazd do Parku trampolin Jump World
Opublikowany: 2018-01-25
Wyjazd do Parku trampolin Jump World
17 stycznia 2018 roku Gminny Ośrodek Kultury zorganizował wyjazd do Parku Trampolin Jump World w Radomiu.
Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji t.j. ścieżki akrobatyczne, kosze do wsadów, trampoliny sportowe oraz basenów wypełnionych gąbkami.  
 

Pobyt w Jump World sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijaniu zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił młodzieży, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie poprawiające kondycję. Dzieci były bardzo zadowolone. Wyjazd należy zaliczyć do bardzo udanych.
25-01-2018
KONKURS PLASTYCZNY „MOJA CHOINKA”
Opublikowany: 2017-12-18
KONKURS PLASTYCZNY „MOJA CHOINKA”
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, został przeprowadzony Konkurs Plastyczny pt. „Moja choinka” dla uczniów ze szkół i przedszkoli z terenu Gminy Rusinów.  Celem Konkursu było podkreślenie tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz pobudzenie wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na punkcie informacyjnym Urzędu Gminy. Dzięki tym działaniom rośnie wśród młodzieży szacunek i zrozumienie do Świąt Bożego Narodzenia w polskiej tradycji, historii i kulturze. Na konkurs wpłynęło 66 prac młodych twórców. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i słodkimi upominkami.
Zwycięzcom gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom Konkursu bardzo dziękujemy. Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.  

18-12-2017
Wizyta Świętego Mikołaja w Brogowej
Opublikowany: 2017-12-18
Wizyta Świętego Mikołaja w Brogowej
2 grudnia do Świetlicy wiejskiej  w Brogowej zawitał Święty Mikołaj. Obdarował dzieci upominkami. Po spotkaniu z Mikołajem, dzieci bawiły się w przeróżne gry i zabawy zorganizowane przez Stowarzyszenie „Pszczółki”.   
18-12-2017

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA