polski angielski niemiecki
Piątek, 23 kwietnia 2021 r. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Kolejna zbiórka krwi w Gminie Rusinów
Opublikowany: 2021-03-01
Kolejna zbiórka krwi w Gminie Rusinów
W niedzielę 28 lutego 2021 roku w świetlicy w Rusinowie mieszkańcy Gminy i okolic oddawali krew dla Pacjentów Szpitala SPZZOZ w Przysusze.
Mieszkańcy Gminy Rusinów już po raz czwarty udowodnili, że potrafią okazać serce potrzebującym. Pamiętamy pierwszą akcję krwiodawstwa z 6 stycznia 2019 roku, która była rekordowa, krew oddało wówczas aż 67 osób i zebrano 30 litrów życiodajnego płynu. 16 lutego 2020 roku odbyła się druga zbiórka krwi, która również cieszyła się dużym odzewem ze strony mieszkańców. Wtedy w akcji wzięło udział 30 osób, które oddały 13,5  litra krwi. 
22 listopada 2020 roku odbyła się trzecia akcja krwiodawstwa, krew oddały 33 osoby, i zebrano 14,85 litra, wówczas pomagaliśmy druhowi z Woli Gałeckiej.
Mimo, że obecna sytuacja zmniejszyła liczbę chętnych do oddawania krwi, to w niedzielę w Rusinowie zarejestrowało się 29 osób, a krew oddały 23 osoby, co dało w sumie 10,35 litra. Biorąc pod uwagę dzisiejszą rzeczywistość, w której wiele osób ogranicza kontakty należy uznać, że to dobry wynik. Po raz kolejny mieszkańcy Gminy Rusinów zaangażowali się w szczytną akcję krwiodawstwa. 
- Na mieszkańców naszej gminy zawsze można liczyć, zwłaszcza teraz, w okresie pandemii. Uważam, że warto pomagać chorym i potrzebującym. Choć w dzisiejszej akcji udało się zebrać mniej krwi, to najważniejsze, że akcja jest kontynuowana. Krew na pewno się przyda, bo wielokrotnie słyszymy w różnych mediach apele o oddawanie krwi – powiedział Wójt Gminy Rusinów Marian Andrzej Wesołowski.
Organizatorami akcji byli: Wójt Gminy Rusinów Marian Andrzej Wesołowski, Przewodniczący Rady Gminy Rusinów Hieronim Seta, a koordynatorem całej akcji była Katarzyna Stocka dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rusinowie. 
01-03-2021
Projekt "Moje kompetencje - mój sukces"

 

18-02-2021
Kolejna zbiórka krwi w Gminie Rusinów

 

24-02-2021
Projekt "Moje kompetencje - mój sukces"
Gminny Ośrodek Kultury w Rusinowie w partnerstwie z Centrum Edukacyjnym IDEA z Krakowa przygotowuje się do realizacji projektu w ramach Działania 10.2 Upowszechnianie kompetencji kluczowych wśród osób dorosłych, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.
Zapraszamy Mieszkańców  gminy na kursy języka angielskiego realizowanego w ramach projektu „Moje kompetencje - mój sukces”.
-180 godzin on-line kurs języka angielskiego zakończonego egzaminem i certyfikatem nabycia kwalifikacji.
Kurs skierowany jest do wszystkich osób w wieku od 25 lat mieszkających, pracujących na terenie Gminy Rusinów, zainteresowanych nabyciem, uzupełnieniem lub podwyższeniem kwalifikacji językowych.
GWARANTUJEMY
- wysoki poziom merytoryczny zajęć
- grupy o małej liczbie uczestników
- kadrę dydaktyczną o wysokich kwalifikacjach i doświadczeniu
- bezpłatne materiały szkoleniowe
 
Wszelkich informacji udziela Gminny Ośrodek Kultury w Rusinowie,
ul. Żeromskiego 4, pokój nr 7, Tel. 48 672 70 25 wew.18
Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń
 
11-02-2021
OPOWIEŚĆ O ŚWIĘTYM STANISŁAWIE KOSTCE - AUDIOBOOK
Dzieci ze szkół w Nieznamierowicach i Rozwadach nagrały bezpłatnego audiobooka z udziałem aktora Stanisława Górki. Autorem scenariusza jest Stanisław Matczuk – autor wielu bajek o świętych dla dzieci. Udźwiękowieniem audiobooka i muzyką zajmował się Piotr Kajetan Matczuk. Dariusz Danilczuk był producentem tego utworu przy wsparciu Fundacji Lotto. 
09-09-2020
APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY RUSINÓW

 

24-03-2020
Odwołane zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury
W związku z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 informujemy, że zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie tj. Orkiestry Dętej, śpiewu ludowego oraz fitness zostają zawieszone od dnia 12 marca br. do odwołania. O terminie przywrócenia funkcjonowania placówki będziemy Państwa informować na stronie gminy.
06-04-2020
Aktywnie w czasie ferii zimowych
Opublikowany: 2020-02-24
Aktywnie w czasie ferii zimowych
Na okres zimowej przerwy w nauce Gminny Ośrodek Kultury w Rusinowie przygotował bogatą ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży. Zainteresowanie poszczególnymi formami wypoczynku było bardzo duże. Ogółem z wyjazdów skorzystało 223 osoby. Największą popularnością cieszył się wyjazd do parku trampolin JumpWorld w Radomiu. Trampoliny to coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Uczestnicy wycieczki skorzystali z szeregu atrakcji tj. ścieżek akrobatycznych, koszy do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w JumpWorld sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijaniu zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił młodzieży, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie poprawiające kondycję. Dzieci były bardzo zadowolone. Wyjazd należy zaliczyć do bardzo udanych.
Ponadto dwukrotnie zorganizowano wyjazd do kręgielni w Przysusze. Ciekawą ofertą były również trzy wyjazdy do kina w Drzewicy na filmy animowane: „Urwis”, „Kraina lodu II” i „Superpies i Turbokot”. Kolejny wyjazd odbył się do Multikina w Radomiu na filmy z wartościowym przesłaniem: „Gang zwierzaków” i „Nasze miejsce na Ziemi”.
Prawdziwą furorę zrobił udział dzieci i młodzieży w spotkaniu na tzw. Szczycie Ligii Siatkówki Kobiet, gdzie E.Leclerc Radomka Radom podejmował u siebie Polski Bank Pocztowy Pałac - Bydgoszcz. Emocje były ogromne, a doping licznej grupy z Rusinowa na pewno pomógł w odniesieniu sukcesu przez gospodynie.
Na pewno nie byłoby możliwe przeprowadzenie tak ciekawych zajęć, gdyby nie wsparcie licznych wolontariuszy w osobach: Małgorzaty Koryckiej, Sylwii Abramczyk, Magdaleny Fidos, Marzeny Papis, Edyty Bykowskiej, Gabriela Papisa i Artura Stachniaka. Koordynatorem przedsięwzięcia była Katarzyna Stocka (dyrektor GOK-u w Rusinowie). Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Wójta Gminy Rusinów Mariana Andrzeja Wesołowskiego, który udostępnił transport na wyjazdy uczniów.   

Ferie Zimowe już za nami, ale miłe wspomnienia wciąż trwają.

24-02-2020
Akcja krwiodawstwa w Gminie Rusinów
Opublikowany: 2020-02-19
Akcja krwiodawstwa w Gminie Rusinów
W niedzielę 16 lutego 2020 roku w budynku Urzędu Gminy w Rusinowie odbyła się kolejna zbiórka krwi, która spotkała się z wielkim odzewem ze strony mieszkańców naszej gminy. W akcji wzięło udział 30 osób, które oddały 13,5  litra życiodajnego płynu. W tym roku wśród chętnych do oddania krwi byli także członkowie rodziny Nikodema, którzy nie ukrywali, że chcieliby, w ten sposób podziękować za ubiegłoroczną akcję. 
 
– Mojemu synowi krew w tym momencie nie jest potrzebna, ale krwiodawcą jestem od 2005 r., a ponadto jestem też dawcą szpiku kostnego. Wiedziałem o dzisiejszej akcji i uznałem, że nie może mnie tutaj zabraknąć. Jeśli chodzi o zdrowie mojego syna to liczymy, że za około 10 tygodni leczenie Nikodema powinno dobiec końca – mówi Łukasz Jonakowski – ojciec Nikodema. 
– Odwiedziłam wnuczka ostatnio w szpitalu i byłam pod ogromnym wrażeniem liczby chorych dzieci. Uświadomiłam sobie, że krew dla nich jest bardzo potrzebna, więc zdecydowałam się na uczestnictwo w dzisiejszej akcji. Apeluję o to, by angażować się w oddawanie krwi, bo jak bardzo jest potrzebna może się przekonać podczas wizyty w szpitalu. Widoku tak wielu chorych dzieci trudno zapomnieć – mówi Elżbieta Pańczak – babcia Nikodema.
 
Taka postawa to piękny przykład solidarności społecznej. W ubiegłym roku rodzina Nikodema prosiła o pomoc i ją otrzymała, a dziś postanowiła sama pomóc innym, oddając krew, której jak wiadomo nie zastąpi żaden lek. Choć w tym roku udało się zebrać mniej krwi, to najważniejsze, że akcja jest kontynuowana. Krew na pewno się przyda, bo wielokrotnie słyszymy w różnych mediach apele o oddawanie krwi. 
 
– W tym roku zebraliśmy mniej krwi niż w ubiegłym. Być może powodem jest fakt, że nie zbieraliśmy jej dla konkretnego człowieka, ale to mniej istotne. Najważniejsze, że zapoczątkowana w ubiegłym roku akcja znów zakończyła się sukcesem, bo za taki trzeba uznać zbiórkę prawie 15 litrów krwi. Krew zostanie przetransportowana do Radomia i tam rozdzielona według potrzeb. Cieszmy się, że w niedzielne przedpołudnie ponad 30 osób chciało przyjść do Urzędu Gminy i podzielić się sobą z innymi. Postaramy się akcję kontynuować w kolejnych latach – podsumował dzisiejszą akcję Hieronim Seta – Przewodniczący Rady Gminy w Rusinowie.  
19-02-2020
Ferie zimowe z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rusinowie

 

10-02-2020
Podziękowanie

 

21-01-2020
Koncert Kolęd i Pastorałek w Kościele w Rusinowie
Opublikowany: 2019-12-27
Koncert Kolęd i Pastorałek w Kościele w Rusinowie
W środę 25 grudnia br. Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie, w ramach realizacji projektu „Ruszamy w świat muzyki – przyjdź i zagraj z nami” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, wzięła udział w Koncercie Kolęd i Pastorałek, na których zaprezentowała utwory: „Rudolfa”, „Jingle Bells”, „Anioł Pasterzom”, „Świeć gwiazdeczko”, „Tryumfy” i z „Narodzenia Pana”. Koncert odbył się w Kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Rusinowie. Koncertu wysłuchali licznie zgromadzeni parafianie oraz mieszkańcy z terenu Gminy Rusinów. 
27-12-2019
Występ na Jasełkach
Opublikowany: 2019-12-23
Występ na Jasełkach

 

W czwartek 19 grudnia br. Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie, w ramach realizacji projektu „Ruszamy w świat muzyki – przyjdź i zagraj z nami” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, wzięła udział w Jasełkach Bożonarodzeniowych, na których zaprezentowała utwory: „Rudolfa”, „Jingle Bells”, „Anioł Pasterzom”, „Świeć gwiazdeczko”, „Tryumfy” i z „Narodzenia Pana”.
W czwartek 19 grudnia br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Rusinowie odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe pod hasłem „Dwa tysiące lat temu… Dziś…”. 
Uczniowie z klasy III B wcielili się w postaci związane z narodzinami Pana Jezusa, był Święty Józef i Maryja, aniołowie, pastuszkowie oraz Trzej Królowie. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Dzieci bardzo dobrze wcieliły się w swoje role, a śpiewane przez chór szkolny kolędy i pastorałki sprawiły, że atmosfera była bardzo świąteczna i magiczna. Przedstawienie przygotowały Panie: Małgorzata Kietla, Agnieszka Siwiec i Jolanta Korycka. Wspólny wysiłek młodych aktorów, nauczycieli i rodziców wzbudził podziw i wzruszenie zgromadzonych gości, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie. Na tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć Wójta Gminy Rusinów Mariana Andrzeja Wesołowskiego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Tadeusza Kietli, którzy złożyli świąteczne życzenia wszystkim zgromadzonym na jasełkach. Na zakończenie dzieci poczęstowały publiczność własnoręcznie upieczonymi piernikami. 
23-12-2019
Wigilia dla Osób Samotnych z Gminy Rusinów
Opublikowany: 2019-12-16
Wigilia dla Osób Samotnych z Gminy Rusinów

 

W piątek 13 grudnia br. Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie, w ramach realizacji projektu „Ruszamy w świat muzyki – przyjdź i zagraj z nami” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, wzięła udział w wigilii dla samotnych na której zaprezentowała: „Rudolfa”, „Jingle Bells”, „Anioł Pasterzom”, „Świeć gwiazdeczko”, „Tryumfy” i z „Narodzenia Pana”.
W tym szczególnym czasie jakim jest Wigilia Świąt Bożego Narodzenia, nikt nie powinien poczuć się całkowicie pozostawionym samemu sobie. Każdy miły gest ze strony innych osób z pewnością jest w stanie wnieść w smutną codzienność odrobinę radości i miłości.
Wójt Gminy Rusinów we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej przygotował dla samotnych osób miłą niespodziankę – Spotkanie Wigilijne. Uroczystość odbyła się 13 grudnia 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Rusinowie.
Na początku Pani Kierownik GOPS Stanisława Jarek przywitała zaproszonych gości oraz Wójt Gminy Rusinów  Marian Andrzej Wesołowski złożył świąteczne życzenia, dużo zdrowia, miłości, radości i długiego życia. Dla wprowadzenia w świąteczny nastrój, odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Rusinowie.
Po części artystycznej zaproszeni goście połamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i spożywali wigilijne potrawy. W oczach przybyłych osób widać było wielkie wzruszenie i radość, że mogły spędzić te świąteczne chwile we wspólnym gronie, spotkać się ze znajomymi i władzami samorządowymi. 

 

 
16-12-2019
Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej na obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
Opublikowany: 2019-11-13
Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej na obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
 
11 listopada to data szczególna dla każdego Polaka. To dzień wdzięczności za niepodległą Ojczyznę, to czas pięknej radości. Społeczność naszej Gminy Rusinów została zaproszona przez Wójta Gminy Rusinów pana Mariana Andrzeja Wesołowskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Rusinów pana Hieronima Setę na obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. 
W obchodach 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości wzięła również udział Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie, w ramach realizacji projektu „Ruszamy w świat muzyki – przyjdź i zagraj z nami” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
O godz. 8.30 nastąpił przemarsz, spod budynku świetlicy wiejskiej w Rusinowie, z przedstawicielami władz powiatu, gminy, dyrekcją szkoły, mieszkańcami gminy. Orszak prowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Katarzyny Retelewskiej. Rytm marszu „Happy Marching Band” sygnalizował, że to wyjątkowy dzień. Powagę wydarzenia podniosła obecność pocztów sztandarowych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Rusinowa, Grabowej, Zychorzyna oraz szkolnego pocztu sztandarowego.  
O godz. 9.00, odśpiewaniem hymnu narodowego przy dźwiękach Młodzieżowej Orkiestry Dętej, rozpoczęła się uroczysta Msza Św. za Ojczyznę. 

W dniu 12 listopada 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Rusinowie, uczniowie wraz z nauczycielami świętowali obchody 11 listopada pod hasłem „Żeby Polska była Polską”. Najbardziej podniosłym momentem spotkania było wprowadzenie pocztu sztandarowego i odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie. Uczniowie i nauczyciele oraz przybyli goście i rodzice wraz z artystami na scenie śpiewali pieśni patriotyczne. Część artystyczną przygotowała Pani Jolanta Korycka, natomiast inscenizację Pani Elżbieta Dutkowska. Oprawa plastyczna całej uroczystości była dziełem uczniów pod kierunkiem Pań: Barbary Odzimek i Bożeny Lament i niewątpliwie pomogła w realizacji celu tej akademii-oddaniu hołdu Polsce i Polakom w dniach tego wielkiego święta. Na zakończenie odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

13-11-2019
Informacja Gminnego Ośrodka Kultury

 

11-10-2019
Wakacje 2019 z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rusinowie
Opublikowany: 2019-09-24
Wakacje 2019 z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rusinowie
Wakacyjne atrakcje przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Rusinowie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z terenu Gminy Rusinów.  Ogółem z zajęć skorzystało 275 osób.
W czasie wakacji dwukrotnie został zorganizowany wyjazd do multikina w Radomiu na projekcję filmów: „Król Lew”, „Spider-Man”, „Toy Story 4” oraz „Szybcy i wściekli 9”. Dzieci wzięły udział również w kreatywnych warsztatach plastycznych. Na pierwszych zajęciach dzieci robiły: sztuczny śnieg, slime itp., w tym celu wykorzystały ogólnie dostępne produkty spożywcze oraz chemiczne. Na drugich zajęciach manualno - plastycznych, uczestnicy tworzyli piękne prace przestrzenne z wykorzystaniem różnorodnych materiałów: m.in. kasz, tektury falistej, piór itp., oprócz dobrej zabawy dzieci doskonaliły swoją zręczność i pomysłowość. Dzieci mogły skorzystać również z zajęć kulinarnych, na których piekły rogaliki i ciasteczka.
 
Więcej informacji po rozwinięciu
 
 
24-09-2019
Kolejny wyjazd w ramach projektu „Ruszamy w świat muzyki – przyjdź i zagraj z nami”
Opublikowany: 2019-08-30
 Kolejny wyjazd w ramach projektu „Ruszamy w świat muzyki – przyjdź i zagraj z nami”
 
W dniu 23 sierpnia br. Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie, w ramach realizacji projektu „Ruszamy w świat muzyki – przyjdź i zagraj z nami” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, wzięła udział w przeglądzie koncertowym Orkiestr Dętych we Włoszczowej.
Młodzieżowa Orkiestra Dęta po raz pierwszy wzięła udział w tego typu koncercie. Na scenie zaprezentowali dwa nowe utwory: „Gonna fly now”, a także słynny popowy przebój Pharrella Williamsa – „Happy”. Było to dla nich nowe doświadczenie, a występ dostarczył im wiele pozytywnych emocji.

    

30-08-2019
Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej na Dożynkach Gminno - Parafialnych
Opublikowany: 2019-08-30
Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej na Dożynkach Gminno - Parafialnych

 

30-08-2019
Relacja z warsztatów
Opublikowany: 2019-08-19
Relacja z warsztatów
W Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie w dalszym ciągu realizowane są warsztaty muzyczne zorganizowane w ramach realizacji projektu „Ruszamy w świat muzyki – przyjdź i zagraj z nami” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W okresie wakacyjnym zwiększyliśmy ilość godzin warsztatów ze względu na planowany występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej podczas Dożynek Gminno – Parafialnych w Rusinowie organizowanych w dniu 25.08.2019 roku. Podczas Dożynek nasza Orkiestra zaprezentuje efekty swojej półrocznej pracy. Jesteśmy przekonani, że występ naszych artystów zachwyci wszystkich przybyłych gości. 
19-08-2019
Wakacje 2019 z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rusinowie

 

28-06-2019
Kolejny wyjazd w ramach projektu pn.: „Ruszamy w świat muzyki – przyjdź i zagraj z nami”
Opublikowany: 2019-06-04
Kolejny wyjazd w ramach projektu pn.: „Ruszamy w świat muzyki – przyjdź i zagraj z nami”
Gminny Ośrodek Kultury w Rusinowie w dniu 2 czerwca br. zorganizował kolejny wyjazd dla członków Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy GOK, w ramach projektu pn.: „Ruszamy w świat muzyki – przyjdź i zagraj z nami” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Uczestnicy wycieczki zwiedzili nowy budynek Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach, w tym: salę kameralną, symfoniczną, bibliotekę, garderoby artystów, pomieszczenie na przechowywanie instrumentów, dziedziniec, gdzie odbywają się letnie koncerty.
 
Więcej informacji po rozwinięciu

 

04-06-2019
Warsztaty pokazowe i Koncert Orkiestry Wojskowej w Radomiu
Opublikowany: 2019-05-16
Warsztaty pokazowe i Koncert Orkiestry Wojskowej w Radomiu

W dniu 30 kwietnia br. Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie, w ramach projektu pn.: „Ruszamy w świat muzyki – przyjdź i zagraj z nami” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, wzięła udział w koncercie Orkiestry Wojskowej z Radomia oraz warsztatach pokazowych zorganizowanych w 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Kolejną atrakcją było zwiedzanie jednostki wojskowej, która właśnie tego dnia zorganizowała dni otwartych koszar. Dzięki temu młodzi ludzie mogli z bliska obejrzeć samochody i samoloty wojskowe oraz sprzęt będący na wyposażeniu 42.BLSz, jak również odwiedzić szereg stoisk promocyjnych dotyczących służby wojskowej oraz zakosztować żołnierskiej grochówki. 

16-05-2019
Ruszamy w świat muzyki - przyjdź i zagraj z nami!

04-03-2019
Aktywnie w czasie ferii zimowych
Opublikowany: 2019-02-14
Aktywnie w czasie ferii zimowych
Na okres zimowej przerwy w nauce Gminny Ośrodek Kultury w Rusinowie przygotował bogatą i zróżnicowaną ofertą zajęć dla dzieci i młodzieży. 
 
Więcej informacji po rozwinięciu.
 
14-02-2019
Występ "Młodzieżowej Orkiestry Dętej” na Finale WOŚP w Domu Kultury w Przysusze
Opublikowany: 2019-01-16
Występ
W niedzielę podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Domu Kultury w Przysusze można było wysłuchać koncertu „Młodzieżowej Orkiestry Dętej” działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie.
W załączeniu krótka fotorelacja.
16-01-2019
Ferie zimowe z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rusinowie

 

10-01-2019
Koncert Kolęd w kościele parafialnym w Rusinowie
Opublikowany: 2019-01-08
Koncert Kolęd w kościele parafialnym w Rusinowie
W niedzielę 6 stycznia w Kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Rusinowie po raz kolejny odbył się doroczny koncert kolęd w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Rusinowie, przygotowany przez panie Jolantę Korycką, Agnieszkę Siwiec i Danutę Kwiatkowską. Zgromadzeni wysłuchali również kolęd w wykonaniu „Młodzieżowej Orkiestry Dętej” działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie, pod batutą pani Katarzyny Retelewskiej.
Organizatorem wydarzenia był proboszcz parafii Ksiądz Edward Swat. Koncertu wysłuchali licznie zgromadzeni parafianie oraz mieszkańcy z terenu Gminy Rusinów. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił Zastępca Wójta Jarosław Korycki oraz Przewodniczący Rady Gminy Rusinów Hieronim Seta.
 

 

08-01-2019
Wakacje 2018 z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rusinowie
Opublikowany: 2018-11-08
Wakacje 2018 z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rusinowie
Oj działo się – Wakacje 2018 z GOK-iem
         W okresie od 11 lipca do 31 sierpnia br. dzieci i młodzież z terenu naszej gminy mogły uczestniczyć w ciekawych zajęciach o różnym charakterze.
    Dwukrotnie został zorganizowany wyjazd do multikina w Radomiu na projekcję filmów: „Uprowadzona księżniczka”, „Iniemamocnych 2”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wyprawa do parku trampolin „Jump Word” w Radomiu. Trzykrotnie odbyły się kreatywne warsztaty: świecowe, mydlarskie i koralikowe, w ramach których uczestnicy tworzyli piękne prace, doskonaląc tym samym zręczność i pomysłowość.
         Jak przystało na wakacje nie mogło się odbyć bez wyjazdów na basen. Miłośnicy wolnego szaleństwa mieli okazję popływać i nurkować pod czujnym okiem ratowników. Podsumowaniem całej wakacyjnej akcji była rodzinna wycieczka rowerowa, po uroczych zakątkach naszej gminy, zakończona ogniskiem. 31 sierpnia o godzinie 14.00 dzieci wraz z rodzicami udały się trasą Rusinów – Brogowa – Klonowa – Krzesławice – Karczówka – Władysławów. Pogoda dopisała. Po dotarciu do Władysławowa i skonsumowaniu pysznych kiełbasek, upieczonych na ognisku, odbyły się zabawy grupowe, w które włączono również rodziców. Emocjom towarzyszyła radość i uśmiech, panowała przyjazna atmosfera. Poszczególne konkurencje sprawdzały sprawność fizyczną, wiedzę o regionie oraz znajomość utworów muzycznych. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Następnie wszyscy zwartą grupą wrócili do Rusinowa. Ogółem w wakacyjnych zajęciach GOK-u udział wzięło 162 uczestników. Mamy nadzieję, ze w przyszłym roku dołączą kolejni.
08-11-2018
Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie

Występ na Dożynkach Gminno-Parafialnych 2018

    

    

 

Występ na 100-leciu OSP w Zychorzynie

    

    

29-10-2018
Grupy taneczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie

 Występ na Dożynkach Gminno - Parafialnych 2018

    

    

    

    

    

    

 

Występ na zabawie karnawałowej w PSP w Rusinowie

      

    

 

    

 

17-10-2018
Wyjazd do Parku trampolin Jump World
Opublikowany: 2018-01-25
Wyjazd do Parku trampolin Jump World
17 stycznia 2018 roku Gminny Ośrodek Kultury zorganizował wyjazd do Parku Trampolin Jump World w Radomiu.
Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji t.j. ścieżki akrobatyczne, kosze do wsadów, trampoliny sportowe oraz basenów wypełnionych gąbkami.  
 

Pobyt w Jump World sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijaniu zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił młodzieży, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie poprawiające kondycję. Dzieci były bardzo zadowolone. Wyjazd należy zaliczyć do bardzo udanych.
25-01-2018
KONKURS PLASTYCZNY „MOJA CHOINKA”
Opublikowany: 2017-12-18
KONKURS PLASTYCZNY „MOJA CHOINKA”
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, został przeprowadzony Konkurs Plastyczny pt. „Moja choinka” dla uczniów ze szkół i przedszkoli z terenu Gminy Rusinów.  Celem Konkursu było podkreślenie tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz pobudzenie wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na punkcie informacyjnym Urzędu Gminy. Dzięki tym działaniom rośnie wśród młodzieży szacunek i zrozumienie do Świąt Bożego Narodzenia w polskiej tradycji, historii i kulturze. Na konkurs wpłynęło 66 prac młodych twórców. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i słodkimi upominkami.
Zwycięzcom gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom Konkursu bardzo dziękujemy. Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.  

18-12-2017
Wizyta Świętego Mikołaja w Brogowej
Opublikowany: 2017-12-18
Wizyta Świętego Mikołaja w Brogowej
2 grudnia do Świetlicy wiejskiej  w Brogowej zawitał Święty Mikołaj. Obdarował dzieci upominkami. Po spotkaniu z Mikołajem, dzieci bawiły się w przeróżne gry i zabawy zorganizowane przez Stowarzyszenie „Pszczółki”.   
18-12-2017

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA