polski angielski niemiecki
Poniedziałek, 25 maja 2020 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
W przededniu 8 marca
Wyjazd do „prawdziwego” teatru krzesławskie Gospodynie planowały od dawna. Na początek wybrały warszawski Teatr Muzyczny ROMA. Z zachwytem obejrzały musical „Aida”, którego libretto oparto na operze Giuseppe Verdiego pod tym samym tytułem.
Nim jednak udały się na spektakl zawierzyły siebie, swoich bliskich i cały świat Bożej Opatrzności odwiedzając wilanowską Świątynię – Wotum Narodu Polskiego.
Sobotę 7 marca Kobiety z KGW spędziły w stolicy. Zwiedzanie z przewodnikiem Świątyni Opatrzności Bożej – Miejsca Kultu, Pamięci, Kultury - przypomniało wszystkim historię budowy świątyni oraz jej architektoniczne bogactwo. Budowę rozpoczęto w 2002 roku na warszawskich polach wilanowskich jako "wyraz wdzięczności narodu wobec Boga za dar wolności". Jest to inicjatywa podjęta w drugiej połowie lat 90. przez prymasa Polski kard. Józefa Glempa, wsparta przez Sejm.
Panteon Wielkich Polaków, znajdujący się w podziemiach Świątyni Opatrzności Bożej – mówił przewodnik - nawiązuje do tradycji chowania zasłużonych dla narodu w miejscach wyjątkowych. Podobnie jak na Wawelu, są w nim grobowce osób wybitnych, których świadectwo życia zapisało się głęboko w historii naszego kraju. Panteon staje się wyjątkową pamiątką dla przyszłych pokoleń.
Obecnie w Panteonie swoje miejsce spoczynku znalazły znane i cenione osoby: poeta – ks. Jan Twardowski, kapelan Rodzin Katyńskich – ks. prałat Zdzisław Peszkowski, pierwszy szef dyplomacji III RP – prof. Krzysztof Skubiszewski oraz tragicznie zmarli w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem: pijar, twórca „Parafiady” – o. Józef Joniec, kapelan Federacji Rodzin Katyńskich, duszpasterz policjantów i motocyklistów – ks. Andrzej Kwaśnik, kapelan Warszawskiej Rodziny Katyńskiej – ks. Zdzisław Król; ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski; delegat Rządu na Kraj – Stefan Korboński i jego żona, polska działaczka niepodległościowa – Zofia Korbońska; przewodniczący Rady Narodowej RP – Zygmunt Szadkowski wraz z żoną Wandą Szadkowską, wicepremier Longin Komołowski, inicjator Motocyklowych Rajdów Katyńskich –Wiktor Węgrzyn oraz wybitny twórca, dyrektor Polskiej Opery Królewskiej – Ryszard Peryt.

Drugim zaplanowanym punktem wycieczki był musical w Teatrze Muzycznym ROMA. Spektakl spodobał się nie tylko ze względu na fantastyczną muzykę, ale również ze względu na emocje, jakie w nim dominowały. Poruszał on widza dzięki doskonale zbudowanym postaciom i relacjom między nimi oraz  poprzez dramat, który dotykał  głównych bohaterów.
„Aida” to musical skomponowany przez legendę muzyki pop Eltona Johna do słów Tima Rice’a, jednego z najbardziej znanych autorów tekstów do licznych musicali. Autorami libretta są: Linda Woolverton, Robert Falls i David Henry Hwang, a oryginalna inscenizacja została wyprodukowana przez Disney Theatrical Productions. Miejscem akcji jest starożytny Egipt, a fabuła opowiada o zakazanej miłości Aidy, nubijskiej księżniczki wziętej do niewoli przez Egipcjan, i Radamesa, kapitana egipskiej armii zaręczonego z Amneris, córką faraona.

To był bardzo udany dzień, wielka uczta dla ducha – zgodnie stwierdziły Gospodynie.
03-04-2020
Galeria
Szukaj w artykułach
Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA