polski angielski niemiecki
Wtorek, 26 maja 2020 r. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Aktywnie w czasie ferii zimowych
Na okres zimowej przerwy w nauce Gminny Ośrodek Kultury w Rusinowie przygotował bogatą ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży. Zainteresowanie poszczególnymi formami wypoczynku było bardzo duże. Ogółem z wyjazdów skorzystało 223 osoby. Największą popularnością cieszył się wyjazd do parku trampolin JumpWorld w Radomiu. Trampoliny to coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Uczestnicy wycieczki skorzystali z szeregu atrakcji tj. ścieżek akrobatycznych, koszy do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w JumpWorld sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijaniu zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił młodzieży, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie poprawiające kondycję. Dzieci były bardzo zadowolone. Wyjazd należy zaliczyć do bardzo udanych.
Ponadto dwukrotnie zorganizowano wyjazd do kręgielni w Przysusze. Ciekawą ofertą były również trzy wyjazdy do kina w Drzewicy na filmy animowane: „Urwis”, „Kraina lodu II” i „Superpies i Turbokot”. Kolejny wyjazd odbył się do Multikina w Radomiu na filmy z wartościowym przesłaniem: „Gang zwierzaków” i „Nasze miejsce na Ziemi”.
Prawdziwą furorę zrobił udział dzieci i młodzieży w spotkaniu na tzw. Szczycie Ligii Siatkówki Kobiet, gdzie E.Leclerc Radomka Radom podejmował u siebie Polski Bank Pocztowy Pałac - Bydgoszcz. Emocje były ogromne, a doping licznej grupy z Rusinowa na pewno pomógł w odniesieniu sukcesu przez gospodynie.
Na pewno nie byłoby możliwe przeprowadzenie tak ciekawych zajęć, gdyby nie wsparcie licznych wolontariuszy w osobach: Małgorzaty Koryckiej, Sylwii Abramczyk, Magdaleny Fidos, Marzeny Papis, Edyty Bykowskiej, Gabriela Papisa i Artura Stachniaka. Koordynatorem przedsięwzięcia była Katarzyna Stocka (dyrektor GOK-u w Rusinowie). Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Wójta Gminy Rusinów Mariana Andrzeja Wesołowskiego, który udostępnił transport na wyjazdy uczniów.   

Ferie Zimowe już za nami, ale miłe wspomnienia wciąż trwają.

24-02-2020
Galeria
Szukaj w artykułach
Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA