polski angielski niemiecki
Piątek, 10 lipca 2020 r. Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
Akcja krwiodawstwa w Gminie Rusinów
W niedzielę 16 lutego 2020 roku w budynku Urzędu Gminy w Rusinowie odbyła się kolejna zbiórka krwi, która spotkała się z wielkim odzewem ze strony mieszkańców naszej gminy. W akcji wzięło udział 30 osób, które oddały 13,5  litra życiodajnego płynu. W tym roku wśród chętnych do oddania krwi byli także członkowie rodziny Nikodema, którzy nie ukrywali, że chcieliby, w ten sposób podziękować za ubiegłoroczną akcję. 
 
– Mojemu synowi krew w tym momencie nie jest potrzebna, ale krwiodawcą jestem od 2005 r., a ponadto jestem też dawcą szpiku kostnego. Wiedziałem o dzisiejszej akcji i uznałem, że nie może mnie tutaj zabraknąć. Jeśli chodzi o zdrowie mojego syna to liczymy, że za około 10 tygodni leczenie Nikodema powinno dobiec końca – mówi Łukasz Jonakowski – ojciec Nikodema. 
– Odwiedziłam wnuczka ostatnio w szpitalu i byłam pod ogromnym wrażeniem liczby chorych dzieci. Uświadomiłam sobie, że krew dla nich jest bardzo potrzebna, więc zdecydowałam się na uczestnictwo w dzisiejszej akcji. Apeluję o to, by angażować się w oddawanie krwi, bo jak bardzo jest potrzebna może się przekonać podczas wizyty w szpitalu. Widoku tak wielu chorych dzieci trudno zapomnieć – mówi Elżbieta Pańczak – babcia Nikodema.
 
Taka postawa to piękny przykład solidarności społecznej. W ubiegłym roku rodzina Nikodema prosiła o pomoc i ją otrzymała, a dziś postanowiła sama pomóc innym, oddając krew, której jak wiadomo nie zastąpi żaden lek. Choć w tym roku udało się zebrać mniej krwi, to najważniejsze, że akcja jest kontynuowana. Krew na pewno się przyda, bo wielokrotnie słyszymy w różnych mediach apele o oddawanie krwi. 
 
– W tym roku zebraliśmy mniej krwi niż w ubiegłym. Być może powodem jest fakt, że nie zbieraliśmy jej dla konkretnego człowieka, ale to mniej istotne. Najważniejsze, że zapoczątkowana w ubiegłym roku akcja znów zakończyła się sukcesem, bo za taki trzeba uznać zbiórkę prawie 15 litrów krwi. Krew zostanie przetransportowana do Radomia i tam rozdzielona według potrzeb. Cieszmy się, że w niedzielne przedpołudnie ponad 30 osób chciało przyjść do Urzędu Gminy i podzielić się sobą z innymi. Postaramy się akcję kontynuować w kolejnych latach – podsumował dzisiejszą akcję Hieronim Seta – Przewodniczący Rady Gminy w Rusinowie.  
19-02-2020
Galeria
Szukaj w artykułach
Lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA