polski angielski niemiecki
Sobota, 19 września 2020 r. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
STO LAT DLA KOCHANEJ BABCI I KOCHANEGO DZIADKA
Nauczyciele i wychowawcy Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Rusinowie od lat pieczołowicie pielęgnują tradycje podtrzymujące więzi międzypokoleniowe. Jednym z takich działań jest organizacja Dnia Babci i Dziadka. Jak co roku ma ona szczególny wymiar.
22 stycznia 2020 roku sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę widowiskową. Na scenie, w obecności gospodarzy – Dyrektora Szkoły pana Dariusza Ciecierskiego, pani Wicedyrektor Anny Markiewicz, gości – Księdza Proboszcza Edwarda Swata, przed najukochańszą publicznością, złożoną z babci i dziadków, wystąpili uczniowie klasy Ia, IIa oraz IIIb, pięknie przygotowani przez swoje wychowawczynie: panią Annę Gajdę, panią Annę Markiewicz, panią Jolantę Olewińską, panią Małgorzatę Kietlę oraz panią katechetkę Agnieszkę Siwiec, przy współpracy w zakresie oprawy muzycznej z panią Jolantą Korycką.
Występy artystyczne poprzedziło piękne powitanie i głośne odśpiewanie "Sto lat", po czym zebrani babcie i dziadziusiowie zostali odznaczeni przez wnuczęta oryginalnymi medalami w kształcie serca, przyozdobionymi według indywidualnego pomysłu każdego ucznia. W tym momencie niejedna łza zakręciła się w oku najstarszemu pokoleniu zgromadzonemu w sali.
 

 Więcej informacji po rozwinięciu 

Przygotowany program składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie klasy IIa zaprezentowali radosny i barwny tematyczny montaż słowno – muzyczny, w czasie którego można było usłyszeć piosenki, między innymi: „Mazurek, mazureczek”,  „Hej na Krakowskim Rynku”, „Niech nam żyją wszystkie babcie i dziadkowie też” i wiele innych. Zebranym głęboko zapadły w pamięci strofy jednego z wierszy: „Bez babci byłby kiepski los. Jak macie babcię, to się nie trapcie, bo Wam nie spadnie włos”.
Wprowadzeniem do drugiej części był uroczy taniec aniołów zaprezentowany przez uczennice klasy Ia i IIIb, przy utworze grupy Pectus „Jedna z pierwszych gwiazd”.
Następnie uczniowie klasy IIIb przenieśli nas do początków nowej ery, a to za sprawą jasełek, by przybliżyć czas narodzin Zbawiciela. Kwestie aktorów były przeplatane kolędami i pastorałkami śpiewanymi przez uczniów klasy Ia. Prawdziwym zaskoczeniem dla zebranych, było mistrzowskie wykonanie polskiej kolędy „Patrzcie bracia” przez Księdza Proboszcza Edwarda Swata.
Wszyscy występujący na scenie otrzymali wielkie zasłużone brawa za piękny występ, wdzięk podkreślony różnorodnością strojów w zimowej scenerii, której motywem przewodnim byli Ci niezastąpieni babcie i dziadziusiowie, u których cytując za uczniami klasy IIa „Jest słodko, świat pachnie szarlotką”.
Słowa podziękowań należą się dla pań nauczycielek na czele z panią Wicedyrektor  Anną Markiewicz: pani Anny Gajdy, pani Małgorzaty Kietli, pani Jolanty Koryckiej, pani Jolanty Olewińskiej, pani Agnieszki Siwiec, które takimi działaniami wzorowo wychowują młode pokolenie, ucząc poszanowania najcenniejszych wartości.
Na zakończenie głos zabrali Ksiądz Proboszcz Edward Swat oraz pani Wicedyrektor Anna Markiewicz dziękując wszystkim za niecodzienną akademię. Dodatkowo pani Wicedyrektor podziękowała za promocję medialną uroczystości pani Katarzynie Stockiej, która zadbała o dokumentację fotograficzną.
W dalszej części wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Rzec by można „Było rodzinnie, serdecznie i miło, a z twarzy bił blask szczęścia”.
   
24-01-2020
Galeria
Szukaj w artykułach
Wrzesień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA