polski angielski niemiecki
Czwartek, 28 maja 2020 r. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
Noworoczne Kolędowanie w Rusinowie
Pierwsze dni roku to cudowny, radosny czas. 5 stycznia, w przededniu uroczystości Objawienia Pańskiego w świetlicy wiejskiej w Rusinowie odbyło się międzypokoleniowe kolędowanie. Moderatorem wydarzenia był Wiceprzewodniczący Rady Gminy Rusinów – pan Tadeusz Kietla. Po powitaniu gości w osobach Wójta Gminy Rusinów pana Mariana Andrzeja Wesołowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Rusinów pana Hieronima Sety, proboszcza parafii Rusinów księdza Edwarda Swata rozbrzmiały najpiękniejsze staropolskie kolędy i pastorałki. Były wśród nich i te podniosłe, uroczyste wywodzące się z hymnografii łacińskiej, symfonie anielskie, jak i cała wzruszająca „kolędowa ewangelia betlejemska”. Koncert pochwalny prowadziła uzdolniona muzycznie uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Rusinowie – Amelia Kucharczyk (klasa VI) wspierana przez swojego tatę pana Andrzeja Kucharczyka. Amelia grała zarówno na organach, jak i na skrzypcach. Teksty kolęd wyświetlane na dużym, specjalnie przygotowanym ekranie umożliwiały każdemu zgromadzonemu mieszkańcowi miejscowości Rusinów włączenie się w śpiew. Niezwykła więź pełna życzliwości i serdeczności zapanowała wśród obecnych. Widać było, że tę wspólnotę parafialną łączy nie tylko zwykły esprit de corps.  
To piękne spotkanie wspólnoty rusinowskiej z „Dobrą Nowiną”, w stosownie zaaranżowanym wnętrzu, przy bogato zastawionych stołach, zorganizowało Stowarzyszenie „Józefinki” oraz lokalni radni: pan Tadeusz Kietla, pan Janusz Madej, pan Marian Sobolewski oraz sołtys miejscowości Rusinów pan Tadeusz Papis.
Jest to cenna inicjatywa społeczna, która pokazuje, że dziś bardziej niż kiedykolwiek każdy potrzebuje spotkania z bliźnim. 
07-01-2020
Galeria
Szukaj w artykułach
Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA