polski angielski niemiecki
Wtorek, 26 maja 2020 r. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Występ na Jasełkach

 

W czwartek 19 grudnia br. Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie, w ramach realizacji projektu „Ruszamy w świat muzyki – przyjdź i zagraj z nami” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, wzięła udział w Jasełkach Bożonarodzeniowych, na których zaprezentowała utwory: „Rudolfa”, „Jingle Bells”, „Anioł Pasterzom”, „Świeć gwiazdeczko”, „Tryumfy” i z „Narodzenia Pana”.
W czwartek 19 grudnia br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Rusinowie odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe pod hasłem „Dwa tysiące lat temu… Dziś…”. 
Uczniowie z klasy III B wcielili się w postaci związane z narodzinami Pana Jezusa, był Święty Józef i Maryja, aniołowie, pastuszkowie oraz Trzej Królowie. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Dzieci bardzo dobrze wcieliły się w swoje role, a śpiewane przez chór szkolny kolędy i pastorałki sprawiły, że atmosfera była bardzo świąteczna i magiczna. Przedstawienie przygotowały Panie: Małgorzata Kietla, Agnieszka Siwiec i Jolanta Korycka. Wspólny wysiłek młodych aktorów, nauczycieli i rodziców wzbudził podziw i wzruszenie zgromadzonych gości, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie. Na tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć Wójta Gminy Rusinów Mariana Andrzeja Wesołowskiego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Tadeusza Kietli, którzy złożyli świąteczne życzenia wszystkim zgromadzonym na jasełkach. Na zakończenie dzieci poczęstowały publiczność własnoręcznie upieczonymi piernikami. 
23-12-2019
Galeria
Szukaj w artykułach
Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA