polski angielski niemiecki
środa, 27 maja 2020 r. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej na obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
 
11 listopada to data szczególna dla każdego Polaka. To dzień wdzięczności za niepodległą Ojczyznę, to czas pięknej radości. Społeczność naszej Gminy Rusinów została zaproszona przez Wójta Gminy Rusinów pana Mariana Andrzeja Wesołowskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Rusinów pana Hieronima Setę na obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. 
W obchodach 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości wzięła również udział Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie, w ramach realizacji projektu „Ruszamy w świat muzyki – przyjdź i zagraj z nami” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
O godz. 8.30 nastąpił przemarsz, spod budynku świetlicy wiejskiej w Rusinowie, z przedstawicielami władz powiatu, gminy, dyrekcją szkoły, mieszkańcami gminy. Orszak prowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Katarzyny Retelewskiej. Rytm marszu „Happy Marching Band” sygnalizował, że to wyjątkowy dzień. Powagę wydarzenia podniosła obecność pocztów sztandarowych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Rusinowa, Grabowej, Zychorzyna oraz szkolnego pocztu sztandarowego.  
O godz. 9.00, odśpiewaniem hymnu narodowego przy dźwiękach Młodzieżowej Orkiestry Dętej, rozpoczęła się uroczysta Msza Św. za Ojczyznę. 

W dniu 12 listopada 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Rusinowie, uczniowie wraz z nauczycielami świętowali obchody 11 listopada pod hasłem „Żeby Polska była Polską”. Najbardziej podniosłym momentem spotkania było wprowadzenie pocztu sztandarowego i odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie. Uczniowie i nauczyciele oraz przybyli goście i rodzice wraz z artystami na scenie śpiewali pieśni patriotyczne. Część artystyczną przygotowała Pani Jolanta Korycka, natomiast inscenizację Pani Elżbieta Dutkowska. Oprawa plastyczna całej uroczystości była dziełem uczniów pod kierunkiem Pań: Barbary Odzimek i Bożeny Lament i niewątpliwie pomogła w realizacji celu tej akademii-oddaniu hołdu Polsce i Polakom w dniach tego wielkiego święta. Na zakończenie odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

13-11-2019
Galeria
Szukaj w artykułach
Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA