polski angielski niemiecki
środa, 19 lutego 2020 r. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
W POSZANOWANIU DZIEDZICTWA PRZYRODNICZEGO – PRAKTYKA WARTA UWAGI
6 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Rusinowie odbyła się prezentacja parków narodowych przygotowana przez uczniów klasy IIIb pod kierunkiem wychowawczyni pani Małgorzaty Kietli. W wydarzeniu udział wzięli rodzice oraz nauczyciele. Pani Wychowawczyni słowem wstępu umiejętnie powiązała poszanowanie zasobów przyrody ze zbliżającym się Świętem Odzyskania Niepodległości.
 
 

  Więcej informacji po rozwinięciu  

W pierwszej fazie spotkania uczniowie otrzymali karty pracy. Na podstawie zamieszczonych opisów rozpoznawali różne formy ochrony przyrody. Podawali przykłady pomników przyrody poznanych podczas klasowych eskapad. Następnie poszczególne grupy przedstawiły swoje projekty.  Dla zgromadzonych była to wspaniała podróż po perełkach polskiego dziedzictwa przyrodniczego. Dzieci w niezwykle interesujący sposób zaprezentowały efekty swojej pracy – były albumy, plakaty, składanki. Każda grupa po przygotowanym przez siebie powitaniu wskazywała na mapie omawiany park narodowy, a następnie w miejscu występowania przypinała ikonę z najbardziej charakterystycznym przedstawicielem fauny. Grupa I w składzie (Lidia Plaskota, Amelia Smolarska) zabrały zebranych do Babiogórskiego Parku Narodowego, grupa II (Filip Gawryś i Jakub Smolarski) – do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, grupa III (Igor Borcuch, Kamil Wrzosek i Mikołaj Wrzosek) – do Parku Narodowego Bory Tucholskie, grupa IV (Dawid Wesołowski i Aleksander Wlazło) – do Drawieńskiego Parku Narodowego, grupa V (Mateusz Kucharczyk i Miłosz Wlazło) – do Magurskiego Parku Narodowego, grupa VI (Aleksandra Bykowska, Natalia Stocka i Roksana Papis) – do Poleskiego Parku Narodowego, grupa VII (Filip Kucharczyk, Bartłomiej Lewandowski i Norbert Osuchowski) – do Roztoczańskiego Parku Narodowego, grupa VIII (Jakub Abramczyk, Oliwia Mędra i Klaudia Urbańczyk) – do Wolińskiego Parku Narodowego. Następnie uczniowie zapoznali się z zasadami zachowania na terenie parków narodowych, wykonali indywidualnie ćwiczenia podsumowujące. 
Ręce same składały się do oklasków dla tych młodych przyrodników, ale i dla Wychowawczyni za ogromny trud. Jak podkreśliła pani Małgorzata Kietla dla jej wychowanków samo wystąpienie na forum było wyzwaniem. Zebrani Rodzice gratulowali młodym prelegentom pomysłowości i wspaniałych wystąpień, Wychowawczyni podziękowali za mądre prowadzenie procesu edukacyjno - wychowawczego, podejmowanie z dziećmi pięknych działań łączących pokolenia.
Na opisanych zajęciach były kształtowane tak naprawdę wszystkie, tak dziś zalecane, kompetencje kluczowe przydatne w życiu. Została pobudzona świadomość ekologiczna i patriotyczna. Brawo i wyrazy estymy.
 
07-11-2019
Galeria
Szukaj w artykułach
Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA