polski angielski niemiecki
środa, 27 maja 2020 r. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
Warsztaty pokazowe i Koncert Orkiestry Wojskowej w Radomiu

W dniu 30 kwietnia br. Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie, w ramach projektu pn.: „Ruszamy w świat muzyki – przyjdź i zagraj z nami” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, wzięła udział w koncercie Orkiestry Wojskowej z Radomia oraz warsztatach pokazowych zorganizowanych w 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Kolejną atrakcją było zwiedzanie jednostki wojskowej, która właśnie tego dnia zorganizowała dni otwartych koszar. Dzięki temu młodzi ludzie mogli z bliska obejrzeć samochody i samoloty wojskowe oraz sprzęt będący na wyposażeniu 42.BLSz, jak również odwiedzić szereg stoisk promocyjnych dotyczących służby wojskowej oraz zakosztować żołnierskiej grochówki. 

Punktem kulminacyjnym wycieczki był uroczysty apel na terenie jednostki, w którym wzięli udział parlamentarzyści i samorządowcy, duchowieństwo, przedstawiciele służb mundurowych i jednostek wojskowych, przedstawiciele instytucji współpracujących z jednostką oraz organizacji kombatanckich i szkół, seniorzy lotnictwa, sympatycy wojska, żołnierze i pracownicy RON. Uroczysty apel był również doskonałą okazją do wręczenia żołnierzom awansów oraz wyróżnień i podziękowań.
             Obchody święta 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego uświetnił przelot zespołu  "Biało-Czerwone Iskry" z Dęblina, które w formacji grot zaakcentowały na niebie barwy flagi narodowej. Na niebie pojawił się również Zespól Akrobacyjny "Orlik" oraz samoloty M-28 "Bryza". Był też pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Radomia, w który idealnie wkomponowały się skoki spadochronowe w wykonaniu Sekcji Wysokościowo - Ratowniczej. Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów wojskowych.
Celem wycieczki było nawiązanie współpracy z Orkiestrą Wojskową z Radomia oraz warsztaty pokazowe. Młodzież mogła zobaczyć, jak wygląda musztra paradna w wykonaniu profesjonalnej, zawodowej orkiestry.

    

16-05-2019
Galeria
Szukaj w artykułach
Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA