polski angielski niemiecki
Poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r. Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
Aktywnie w czasie ferii zimowych
Na okres zimowej przerwy w nauce Gminny Ośrodek Kultury w Rusinowie przygotował bogatą i zróżnicowaną ofertą zajęć dla dzieci i młodzieży. 
 
Więcej informacji po rozwinięciu.
 

           Na okres zimowej przerwy w nauce Gminny Ośrodek Kultury w Rusinowie przygotował bogatą i zróżnicowaną ofertą zajęć dla dzieci i młodzieży. Zainteresowanie poszczególnymi formami wypoczynku było bardzo duże. Ogółem z zajęć skorzystało 296 osób. Największą popularnością cieszyły się zajęcia plastyczne, które odbyły się dwa razy: 31 stycznia i 7 lutego. Na pierwszych tego typu zajęciach dzieci wykonywały różne masy plastyczne: ciastoline, piasek kinetyczny, slime. W tym celu wykorzystały ogólnie dostępne produkty spożywcze różnej konsystencji, co dodatkowo pobudzało zmysł dotyku. Tworzone formy były efektem niesamowitej wyobraźni młodych artystów. Dzieciom szczególnie do gustu przypadły slime. Na kolejnych zajęciach plastycznych dzieci zrobiły kartki walentynkowe przyozdobione ciekawymi elementami przestrzennymi. Jak łatwo się domyśleć dominowały barwy czerwone. 
Oprócz zaprezentowanych zajęć artystycznych dwukrotnie odbyły się warsztaty kulinarne (28 stycznia i 8 lutego). W ramach tych spotkań dzieci piekły jagodowe, malinowe i jogurtowe muffinki, przygotowywały sałatki owocowe, kanapki i koktajle. Zarówno zajęcia plastyczne jak i kulinarne doskonaliły u uczestników poczucie estetyki i piękna, uczyły staranności i precyzji. Jeszcze więcej radości sprawiło dzieciom delektowanie się przygotowanymi łakociami. 1 lutego br. dzieci wzięły udział w atrakcyjnych warsztatach kukiełkowych. Same robiły kukiełki, które przybrały wygląd wymarzonych bajkowych postaci. Ponadto dwukrotnie zorganizowano wyjazd do kręgielni w Przysusze. Ciekawą ofertą były również dwa wyjazdy do Multikina w Radomiu: 29 stycznia i 5 lutego na filmy z wartościowym przesłaniem: „Chłopiec z burzy” i „Asterix i Obelix”. Prawdziwą furorę zrobił udział dzieci i młodzieży w spotkaniu na tzw. Szczycie Ligii Siatkówki Kobiet 8 lutego, gdzie E.Leclerc Radomka Radom podejmowały u siebie Enea PTPS Piła. Emocje były ogromne, a doping licznej grupy z Rusinowa na pewno pomógł w odniesieniu sukcesu przez gospodynie.
Na pewno nie byłoby możliwe przeprowadzenie tak ciekawych zajęć, gdyby nie wsparcie licznych wolontariuszy w osobach: Urszuli Jędrzejczak (prezes Koła Gospodyń Wiejskich z Rusinowa), Anny Dąbrowskiej (prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Grabowianie), Katarzyny Rogulskiej (Oligofrenopedagog, Terapeuta Integracji Sensorycznej), Małgorzaty Koryckiej, Magdaleny Fidos, Edyty Bykowskiej, Agnieszki Tomasik i Renaty Kietlińskiej. Koordynatorem przedsięwzięcia była Katarzyna Stocka (dyrektor GOK-u w Rusinowie). Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Przewodniczącego Rady Gminy w Rusinowie Hieronima Sety za wsparcie przy organizacji wyjazdu na siatkarskie spotkanie ligowe.
 
Ferie Zimowe już za nami, ale miłe wspomnienia wciąż trwają.

14-02-2019
Galeria
Szukaj w artykułach
Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA