polski angielski niemiecki
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Jubileusz 80 – lecia urodzin księdza kanonika Bolesława Janisza
3 lutego 2019 roku w kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Rusinowie została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji urodzinowo – imieninowej ks. Kanonika Bolesława Janisza, dziś rezydenta. Dostojny Jubilat od 37 lat jest na terenie parafii, w tym przez 31 lat pełnił funkcję proboszcza. Msza Św. była wyrazem wdzięczności za oddaną posługę na rusinowskiej ziemi, za szerokie i trwałe inicjatywy, w tym trud budowy świątyni, przy której pierwsze prace rozpoczęły się w 1985 roku. W święcie udział wzięli przedstawiciele władz powiatu w osobach Radnych Powiatowych: p. Marka Modrzeckiego i p. Jarosława Gagorowskiego; władz Gminy na czele z panem Wójtem Marianem Wesołowskim, Przewodniczącym Rady Gminy p. Hieronimem Setą, Wiceprzewodniczącym Rady Gminy p. Tadeuszem Kietlą.
 
Więcej informacji po rozwinięciu.

W niedzielę, podczas tzw. sumy, Kościół w Rusinowie wypełniony był po brzegi. Mszy Św. przewodniczył obecny proboszcz parafii ks. Edward Swat, który z wyczuciem powiązał w homilii Słowo Boże z pięknym jubileuszem. Po błogosławieństwie w imieniu księży obecnych na mszy przejmujące życzenia wygłosił pochodzący z tej parafii serdeczny uczeń i przyjaciel księdza kanonika ks. Franciszek Zygadliński. Następnie przedstawiciele poszczególnych miejscowości parafialnych, dzieci, młodzież, delegacje działających organizacji oraz władz powiatu i gminy złożyli życzenia zdrowia, pomyślności, radości dyktowane wdzięcznością serca. Wszyscy odczuwali obecność w murach świątyni „młodości wspaniałego Jubilata”, który tej ziemi ofiarował przede wszystkim samego siebie. Dotknięty chorobą nie zwalniał w pracach. Jak mawiał bł. Edmund Bojanowski „Jako ta świeca (…) sam się wyniszczał, a innym przyświecał”. Biogram szanowanego Jubilata zaprezentował zabierający jako ostatni głos p. Marek Modrzecki, który odczytał również życzenia przekazane na tę okoliczność przez Starostę Powiatu Przysucha p. Mariana Niemirskiego, radnych powiatu oraz słynny chór Canto.

Słowa dopełniała subtelna oprawa muzyczna przygotowana przez p. organistkę Łucję Marasek, instrumentalistę p. Ireneusza Majosa oraz Młodzieżową Orkiestrę Dętą działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie.

Uroczystość miała charakter seraficzny, a i okazja ku temu była niecodzienna.
 
08-02-2019
Galeria
Szukaj w artykułach
Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA