polski angielski niemiecki
Piątek, 27 listopada 2020 r. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
Tylko 3 dni do końca spisu rolnego!

27-11-2020
Spisz się sam i pomóż swojej gminie wygrać w konkursie Prezesa GUS
Opublikowany: 2020-11-27
Spisz się sam i pomóż swojej gminie wygrać w konkursie Prezesa GUS
Główny Urząd Statystyczny zaprasza rolników do wsparcia swoich lokalnych społeczności w konkursie na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale SAMOSPISU INTERNETOWEGO.

27-11-2020
INWENTARYZACJA ŹRÓDEŁ CIEPŁA

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż na opublikowanej ulotce dotyczącej inwentaryzacji źródeł ciepła pojawił się błąd merytoryczny dotyczący możliwości spalania węgla brunatnego i tzw. węgla czeskiego w przydomowych kotłowniach. W związku z powyższym pragniemy sprostować błędne informacje wskazując, iż zgodnie z uchwałą antysmogową obowiązującą na terenie województwa mazowieckiego od 1 lipca 2018 r. nie wolno spalać w kotłach, piecach i kominkach:

  • mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem;
  • węgla brunatnego oraz paliw stałych produkowanych z wykorzystaniem tego węgla;
  • węgla kamiennego w postaci sypkiej o uziarnieniu 0-3 mm;
  • paliw zawierających biomasę o wilgotności w stanie roboczym powyżej 20%  (np. mokrego drewna).

Informacja ta została poprawiona na dystrybuowanych przez nas materiałach promocyjnych dotyczących realizacji inwentaryzacji źródeł ciepła w ramach konkursu MIWOP 2020. Poniżej załączamy właściwą ulotkę, która zawiera również wydłużony czas realizacji spisu kotłów CO.

 

25-11-2020
Zakończyłeś spis rolny? Zapytaj o to innych
Opublikowany: 2020-11-25
Zakończyłeś spis rolny? Zapytaj o to innych
Do końca Powszechnego Spisu Rolnego zostało już niewiele czasu, a wciąż część rolników nie wywiązała się z obowiązku spisowego. Dla polskiego rolnictwa znaczenie ma KAŻDY wypełniony formularz spisowy, dlatego warto o tym przypominać w gronie swoich sąsiadów i znajomych.

25-11-2020
Kolejna zbiórka krwi w Gminie Rusinów
W niedzielę 22 listopada br. w świetlicy w Rusinowie mieszkańcy Gminy oddawali krew dla potrzebującego Zbigniewa Wasilewskiego - Strażaka z Woli Gałeckiej
Mieszkańcy Gminy Rusinów już po raz trzeci udowodnili, że potrafią okazać serce potrzebującym. Pamiętamy akcję krwiodawstwa z 6 stycznia 2019 roku, która była rekordowa, krew oddało wówczas aż 67 osób i zebrano 30 litrów życiodajnego płynu. 16 lutego 2020 rokuodbyła się kolejna zbiórka krwi, która również cieszyła się dużym odzewem ze strony mieszkańców. Wtedy w akcji wzięło udział 30 osób, które oddały 13,5  litra krwi. 
W niedzielę 22 listopada br. odbyła się następna akcja krwiodawstwa. Tym razem pomysł wyszedł od Stanisława Moskwy, mieszkańca Rusinowa, który jest Strażakiem w OSP Zychorzyn i postanowił pomóc swojemu druhowi z Woli Gałeckiej.
W akcję włączył się również Przewodniczący Rady Gminy Rusinów Hieronim Seta, który podając tę informację w mediach społecznościowych wywołał bardzo duże zainteresowanie. 
Pracownicy stacji krwiodawstwa nie ukrywają, że obecna sytuacja zmniejszyła liczbę chętnych do oddawania krwi. Mimo to w niedzielę w Rusinowie oddały krew 33 osoby, co dało w sumie 14,85 litra. Biorąc pod uwagę dzisiejszą rzeczywistość, w której wiele osób ogranicza kontakty należy uznać, że to dobry wynik. Po raz kolejny mieszkańcy Gminy Rusinów zaangażowali się w szczytną akcję krwiodawstwa i w ten sposób pomogli druhowi. 
– Chciałbym serdecznie podziękować Panu Stanisławowi Moskwie za zgłoszenie tego pomysłu i Pani Sylwii Abramczyk, która jest koordynatorem OSP z ramienia Urzędu Gminy za przygotowanie akcji. Każda oddana jednostka krwi w obecnych czasach jest na wagę złota. Mieliśmy już większe akcje, ale odbywały się one w zupełnie innej sytuacji. Mam nadzieję, że wkrótce wrócimy do normalności i znów będziemy mogli organizować akcje krwiodawstwa na poziomie, z którego nasi Mieszkańcy są znani już także poza terytorium naszej Gminy – skomentował wyniki niedzielnej akcji – Hieronim Seta – Przewodniczący Rady Gminy Rusinów. 
 

    

23-11-2020
OSP Zychorzyn pomaga w zwalczaniu skutków epidemii COVID-19

Ochotnicza Straż Pożarna w Zychorzynie otrzymała dofinansowanie w kwocie 7 739,00 zł  na realizację zadania publicznego pn.: „Dezynfekcja przestrzeni publicznej gwarancją bezpieczeństwa”, które ma na celu zwalczanie, przeciwdziałanie i usuwanie skutków epidemii COVID-19. Zadanie jest dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
W ramach przedsięwzięcia zostały zakupione kombinezony ochronne, opryskiwacze i płyn do dezynfekcji przestrzeni publicznej na terenie Gminy Rusinów.
23-11-2020
Konkurs Prezesa GUS

20-11-2020
Rocznica wyboru Mariana Andrzeja Wesołowskiego na Wójta Gminy Rusinów

 

19-11-2020
Remont przepustu w Woli Gałeckiej
W tym tygodniu rozpoczął się remont przepustu (mostu) w Woli Gałeckiej, na drodze prowadzącej do miejscowości Janki. Planowana inwestycja obejmuje roboty pomiarowe, roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, roboty w zakresie remontu obiektu, wykonanie podbudowy po nawierzchnię, wykonanie nawierzchni bitumicznej, wykonanie barier ochronnych. Celem inwestycji jest poprawa stanu technicznego przepustu.
Przepraszamy za tymczasowe utrudnienia w ruchu drogowym. 
19-11-2020
List do mieszkańców

19-11-2020
 1 2 3 4 5 6 »  Last ›
Szukaj w artykułach
Listopad 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA