polski angielski niemiecki
Sobota, 18 stycznia 2020 r. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra


Kontakt

Urząd Gminy Rusinów 
ul. Żeromskiego 4 
26 - 411 Rusinów 

Tel.  (048) 6727022 
       (048) 6727025 
       (048) 6727077 

Fax. (048) 6727022 wew. 26 
e-mail: gmina@rusinow.pl

Godziny otwarcia Urzędu:
pon. - pt. 730 - 1530

Godziny otwarcia kasy Urzędu:
pon. - pt. 730 - 1415

 

 Marian Andrzej Wesołowski
Wójt Gminy Rusinów

 

Wójt przyjmuje interesantów:
poniedziałek 800-1000
czwartek 900 - 1100

 

Przewodniczący Rady Gminy
przyjmuje interesantów:
poniedziałek 1430-1530

Przebudowa boiska sportowego w miejscowości Nieznamierowice
Opublikowany: 2019-11-20
Przebudowa boiska sportowego w miejscowości Nieznamierowice
W miejscowości Nieznamierowice trwa przebudowa boiska sportowego. Realizowany projekt jest dofinansowany ze środków budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2019". Na boisku zostaną zamontowane piłko chwyty, dwie ośmioosobowe wiaty stadionowe dla zawodników, dwurzędowe siedziska dla publiczności – 52 miejsca, dwie bramki do piłki nożnej z odciągami i siatkami, stojak na rowery. Boisko zostanie ogrodzone panelami systemowymi i cokołem betonowym. W ogrodzeniu zostaną zamontowane dwie bramy wjazdowe oraz pięć furtek. Na chwilę obecną zostało już wyprofilowane i zagęszczone podłoże oraz została wykonana nawierzchnia trawiasta na płycie boiska.

 

20-11-2019
Rocznica wyboru Mariana Andrzeja Wesołowskiego na Wójta Gminy Rusinów
Opublikowany: 2019-11-19
Rocznica wyboru Mariana Andrzeja Wesołowskiego na Wójta Gminy Rusinów
Dokładnie rok temu, w towarzystwie radnych, sołtysów, strażaków oraz pracowników Urzędu Gminy w Rusinowie, miałem przyjemność uczestniczyć w przywitaniu nowego Wójta Gminy Rusinów Mariana Andrzeja Wesołowskiego.To był ważny dzień dla Wójta, mieszkańców i dla mnie.
Nowy Wójt Marian Andrzej Wesołowski od mieszkańców gminy otrzymał 1447 głosów, a jego przeciwnik 724 głosy.
Zmiana na stanowisku Wójta wniosła nadzieję na poprawę stosunków na linii urząd – mieszkańcy, ale przede wszystkim dała nadzieję na to, że dla nowego Wójta, w odróżnieniu od poprzednika, dobro mieszkańców gminy będzie najważniejsze.
Na początku bieżącego roku, w Plebiscycie Echa Dnia na Człowieka Roku 2018, w kategorii Samorządność i Społeczność lokalna Pan Marian Andrzej Wesołowski zajął drugie miejsce w powiecie przysuskim. To duże wyróżnienie.
Wójtowi Marianowi Andrzejowi Wesołowskiemu życzę sukcesów w realizacji wszystkich obietnic wyborczych, żeby w swojej codziennej pracy kierował się dobrem gminy i jej mieszkańców, aby na końcu swojej kadencji z czystym sumieniem mógł spojrzeć mieszańcom w oczy i powiedzieć, że nie zmarnował zaufania, którym go obdarzyli w 2018 roku.
 
                                                                      Przewodniczący Rady Gminy Rusinów

                                                                                       Hieronim Seta 

19-11-2019
Artyści Ludowi z Gminy Rusinów na XII Festiwalu w Odrzywole
Opublikowany: 2019-11-19
Artyści Ludowi z Gminy Rusinów na XII Festiwalu w Odrzywole
W niedzielę 17 listopada br. odbył się XII Festiwal Kapel, Zespołów, Śpiewaków Ludowych, Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń Ziemi Przysuskiej, na którą przybyło wielu wykonawców z Gminy Rusinów, w tym: Zespół dziecięcy „Stokrotki” pod kierunkiem Marii Siwiec, „Gołcunecki”, „Zakukała Kukułecka”, „Przystalanki”, Jan Kmita oraz Stowarzyszenie „Józefinki” i „Jarzębinki”. Komisja Konkursowa przyznała wyróżnienia dla wszystkich wykonawców biorących udział w festiwalu, również dla Zespołu dziecięcego „Stokrotki”  działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rusinowie.
Na uroczystości nie zabrakło również Wójta Gminy Rusinów Mariana Andrzeja Wesołowskiego, który swą osobą wspierał naszych artystów ludowych. Gminę Rusinów reprezentowały również: Stowarzyszenie „Józefinki” z Rusinowa, Koło Gospodyń Wiejskich Wsi Grabowa Rusinowska, Stowarzyszenie i Koło Gospodyń Wiejskich „Niezapominajki” z Gałek, Stowarzyszenie „Przystalanie” z Przystałowic Małych oraz Stowarzyszenie „Jarzębinki” z Woli Gałeckiej. Stowarzyszenia i Koła Gospodyń Wiejskich częstowały przybyłych gości, przygotowanymi przez siebie potrawami regionalnymi. 
19-11-2019
Starania Gminy Rusinów o zatrzymywanie pociągów na stacji kolejowej Przysucha
Opublikowany: 2019-11-18
Starania Gminy Rusinów o zatrzymywanie pociągów na stacji kolejowej Przysucha
W związku ze złożonym wnioskiem przez Wójta Gminy Rusinów Mariana Andrzeja Wesołowskiego z dnia 3 października br. o zatrzymywanie pociągów PKP Intercity na stacji kolejowej Przysucha. Spółka rozpatrzyła wniosek i z nowym rozkładem wprowadzi zmiany, nowy rozkład jazdy pociągów będzie obowiązywał od 15 grudnia br.
 

W załączeniu odpowiedź na pismo 

18-11-2019
Uroczyste przekazanie nowego laptopa
Opublikowany: 2019-11-13
Uroczyste przekazanie nowego laptopa
W dniu 13 listopada 2019 r. Wójt Gminy Rusinów - Marian Andrzej Wesołowski przekazał Dyrektorowi Publicznej szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Rusinowie - Dariuszowi Ciecierskiemu laptopa zakupionego dla Pedagoga szkolnego Joanny Majchrowskiej. Nowy laptop umożliwi prowadzenie atrakcyjniejszych zajęć z uczniami i przyczyni się do skutecznych działań z zakresu profilaktyki,.
Laptop zakupiony został ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

    

13-11-2019
Uroczyste przekazanie nowego sprzętu do sali informatycznej
Opublikowany: 2019-11-13
Uroczyste przekazanie nowego sprzętu do sali informatycznej
W dniu 12 listopada 2019 r. Wójt Gminy Rusinów - Marian Andrzej Wesołowski przekazał Dyrektorowi Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Rusinowie - Dariuszowi Ciecierskiemu sprzęt zakupiony do sali informatycznej w ramach przedsięwzięcia pn.: „Modernizacja pracowni informatycznej w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Rusinowie”. Projekt został dofinansowany przez Województwo Mazowieckie w ramach „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych”.
13-11-2019
Zaproszenie do głosowania na kandydatów do Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego V kadencji
Opublikowany: 2019-11-13
Marszałek województwa mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2019 r. poz. 688 i 1570) prowadzące działalność na terenie województwa mazowieckiego do głosowania na kandydatów na członków Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego V kadencji.
13-11-2019
„Niech ludzie żyją tu dumnie (…) POLSKI wydał ich naród”
Opublikowany: 2019-11-12
„Niech ludzie żyją tu dumnie (…) POLSKI wydał ich naród”
11 listopada to data szczególna dla każdego Polaka. To dzień wdzięczności za niepodległą Ojczyznę, to czas pięknej radości. W tym dniu „WIELKIE RZECZY DZIEJĄ SIĘ” w każdym zakątku kraju.
Społeczność naszej gminy Rusinów została zaproszona przez Wójta Gminy Rusinów pana Mariana Andrzeja Wesołowskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Rusinów pana Hieronima Setę na obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. 

 Więcej informacji po rozwinięciu

12-11-2019
Pomoc dla chorego Krzysia
Opublikowany: 2019-11-12
Pomoc dla chorego Krzysia
30 września 2019 roku, na terenie gminy Rusinów, ruszyła zbiórka nakrętek plastikowych. Mieszkańcy bardzo chętnie się zaangażowali w tą zbiórkę i dość szybko zapełniali pudełka ustawione w szkołach, przedszkolu, Urzędzie Gminy oraz niektórych sklepach na terenie gminy. Część mieszkańców zawoziła zebrane nakrętki bezpośrednio do inicjatora tej akcji, Pana Hieronima Sety – Przewodniczącego Rady Gminy Rusinów.

W dniu 7 listopada 2019 roku dwa ciężarowe samochody załadowane 7 tonami nakrętek pojechały do odbiorcy pod Radomskiem. Znaczna część tego transportu, to nakrętki zebrane przez mieszkańców gminy Rusinów oraz mieszkańców Przysuchy i gminy Wieniawa, którzy przyłączyli się do tej akcji.
W akcję zaangażowały się także instytucje oraz osoby prywatne spoza powiatu przysuskiego, nakrętki były przywożone m. in. z Drzewicy, Paradyża, Opoczna, Zakościela, Warszawy, Radomia, Buska Zdroju.
Łącznie za 7 ton nakrętek rodzice Krzysia otrzymali ponad 8 tysięcy złotych. Biorąc jednak pod uwagę, że miesięczny koszt pielęgnacji chłopca to koszt około 6 tysięcy złotych, kwota ta wystarczy na niespełna półtora miesiąca.

Przypomnijmy – Krzyś ma 4 latka, mieszka w Radomiu. Choruje na na Epidermolysis Bullosa (EB), czyli pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Jego codzienność zdominowana jest przez ból – nawet tak proste czynności jak jedzenie, chwytanie czy chodzenie wiążą się u niego z ogromnym cierpieniem.
Życie z tą chorobą to ciągła walka z bólem.  Każdy dotyk powoduje powstawanie ran. Rany bolą jak oparzenia 2 i 3 stopnia, niestety są też wewnątrz organizmu.  Jedynym ukojeniem są specjalne opatrunki, które zabezpieczają rany i chronią zdrową skórę przed urazami. Krzyś potrzebuje opatrunków, maści, dermokosmetyków.
12-11-2019
Niepodległa do hymnu
Opublikowany: 2019-11-07

 

07-11-2019
Rewitalizacja zbiornika wodnego w miejscowości Władysławów
Opublikowany: 2019-11-07
Rewitalizacja zbiornika wodnego w miejscowości Władysławów
W miejscowości Władysławów dokonano rewitalizacji zbiornika wodnego. Zbiornik po odpowiednim wyczyszczeniu i zagospodarowaniu poprawił estetykę placu rekreacyjno-sportowego umieszczonego w centrum miejscowości, a mieszkańcy mogą obecnie przyjemnie spędzić czas wolny nad wodą.  
07-11-2019
Ostrzeżenie meteorologiczne
Opublikowany: 2019-11-07
Ostrzeżenie meteorologiczne


Ostrzeżenie meteorologiczne
- Gęsta mgła

07-11-2019
 « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »  Last ›
 • ...........................................................

 • ...........................................................

 • ............................................................

 • ............................................................

 • ...........................................................

 • ...........................................................

 • ............................................................

 • ............................................................

 • ...........................................................

 • ...........................................................

 • ...........................................................

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Statystyki
Odwiedzin dzisiaj: 132
Odwiedzin w sumie: 639767

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA